Lista zajęć Maciej Misztal PIĄTEK Z OFFEM. Granice

PIĄTEK Z OFFEM. Granice

Kategoria

sztuka / film

Opis

GRANICE

Coraz częściej dyskusje na temat migracji sprowadza się do kwestii polityki. Stosując określenia „zalew” lub „masa” zapominamy o ludzkim wymiarze problemu. Czy zastanawiamy się, co nas skłoniłoby do pozostawieniu dotychczasowego życia i zaryzykowania podróży w nieznane?

Czy jesteśmy jeszcze w stanie spojrzeć ze zrozumieniem na ludzi, którzy decydują się na przekraczanie granic, nie tylko tych administracyjnych?

I wciąż będziemy szli, reż. Jonathan Millet (Francja) 25’

Simon przyjeżdża do Paryża by odnaleźć swojego brata. To, co odkryje, zmieni jego życie.

Bismillah, reż. Alessandro Grande (Włochy) 14’

10-letnia Samira wraz z ojcem i bratem są nielegalnymi imigrantami z Tunezji. Pewnej nocy dziewczynka staje przed problemem, który wydaje się nie do rozwiązania.

Bawan, reż. Zouhair Chebbale (Francja) 20’

Bawan jest uchodźczynią z Afganistanu. Próbuje odnaleźć się we francuskim społeczeństwie. Tymczasem jej córka poznaje chłopaka z sąsiedztwa…

Odma opłucnowa, reż. Ambrus Fatér (Węgry) 27’

András jest doświadczonym lekarzem. Jego spokojne życie wywraca się do góry nogami, gdy poznaje syryjskiego uchodźcę. Choć mówią innymi językami, rodzi się między nimi przyjaźń.

CZAS POKAZU: ok. 90 min

Instruktor

pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji