Lista zajęć Pracownia Rękodzieła - Stolarka dla dzieci

Pracownia Rękodzieła - Stolarka dla dzieci

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Serdecznie zapraszamy na twórcze warsztaty pracy z drewnem dla dzieci i rodziców, podczas których dzieci samodzielnie wykonują zabawki z drewna. W trakcie warsztatu dzieci pracują z drewnem w naturalnej postaci. Uczą się używać pełnowymiarowych narzędzi stolarskich takich jak piły, młotki czy wiertarki. Piłują, wiercą i wbijają gwoździe! Z gałęzi, pniaczków i desek budują pojazdy, roboty i statki, tworzą drewniane obrazy, projektują gry i układanki. Temat jest dla nas umowny i stanowi jedynie punkt wyjścia do indywidualnej pracy. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie. Staramy się iść za uczestnikiem i pomagać mu w doświadczaniu procesu realizacji własnego pomysłu. Wierzymy, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę daje radość, satysfakcję i moc! 


Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 6 lat w towarzystwie rodziców/opiekunów. Praca będzie odbywała się w parach rodzic-dziecko. Przy tak krótkim warsztacie trudno jest nam bezpiecznie ocenić możliwości dzieci w zakresie prac narzędziami stolarskimi. Dlatego podczas warsztatu rodzice/opiekunowie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci, a także pomagają im i wspierają je w pracy. Jedna osoba może mieć pod opieką maksymalnie dwoje dzieci.

Godzina: 10.00
Czas trwania: ok. 1,5h
Wstęp: 20 zł dziecko + 20 zł rodzic
Spotkanie poprowadzi Anna Bera z pracowni Dzikie Dzieci
Sala Domu Kultury, przy ul. Kościuszki 49 (pierwsze piętro)
Zajęcia w reżimie sanitarnym – prosimy o zabranie maseczek ochronnych.

Warsztaty odbędą się, kiedy zbierze się grupa min. 20 osób, wtedy też zostanie uruchomiona płatność. Zapisy przyjmujemy do 10.11.2021 r.

Pracownia Rękodzieła to cykl warsztatów pozwalających poznać (lub przypomnieć sobie) tradycyjne rękodzielnicze zajęcia, takie jak: szycie, haftowanie, wykonywanie świątecznych ozdób itp. Odwołujemy się do polskich tradycji, ale też czerpiemy inspiracje z innych kultur oraz sięgamy po najnowsze trendy w rękodzielnictwie. Do prowadzenia warsztatów zapraszamy artystów, rzemieślników i pasjonatów, głównie z naszego regionu.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 sb, 10:00
13.11.2021
1 godz. 30 min. Piaseczno,
Dom Kultury

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również