Lista zajęć KURS MAKRAMY

KURS MAKRAMY

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

KURS MAKRAMY
ornamentalne sploty, starodawna sztuka wiązania węzłów

Kiedy? piątki 19 i 26.11 oraz 3 i 10.12.2021, godz. 18.30-20.00
Dla kogo? Dorośli, młodzież (11+)
Za ile? 180 zł (4 spotkania warsztatowe). Wszystkie materiały w cenie

Miesięczny kurs, podczas którego Dorota Koch wprowadzi do królestwa makramy, nauczy wzorów i kreatywnego ich wykorzystania. Uczestnicy poznają techniki wiązania węzłów i tworzenia wzorów. Podczas warsztatów każdy samodzielnie zaprojektuje i wykona makramową makatę.
Zapraszamy na kurs osoby, które czerpią radość z tworzenia rękodzieła, chcą nauczyć się zasad doboru sznurków, tworzyć własne kompozycje projektując przedmioty użytkowe i artystyczne – kwietniki, lampiony, makaty, biżuterię.

Dorota Koch
Mieszka, marzy i tworzy w Warszawie.
Od najmłodszych lat rozwija swoje artystyczne pasje. Malarstwa uczyła się u Adama J. Kozłowskiego, u Stanisława Tworzydło studiowała malarstwo chińskie. Przez wiele lat współdziałała z grupą artystów skupionych przy Galerii Symbolicznej Adama J. Kozłowskiego przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.
Zajmuje się aranżacją i projektowaniem wnętrz i ogrodów. Ma na swoim koncie wystrój wielu biur, prywatnych mieszkań i lokali użytkowych. Ostatnim ciekawym efektem jej działań jest współpraca przy aranżacji wystroju Zielonego Przedszkola na warszawskim Targówku oraz projekt elewacji tego budynku.
Tworzy unikatowe stroje na zamówienie środowiska artystycznego. Z kawałków tkanin komponuje makaty, narzuty i patchworki, które mogliśmy zobaczyć na kilku wystawach.
Miłość do Sztuki Dalekiego Wschodu zaowocowała powstaniem kolekcji jukat-kimon, które zaistniały na wystawie w Galerii Umbra w Warszawie oraz na Festiwalu Sztuki Japońskiej w Wawrze.
Od wielu lat artystka współpracuje z Domem Kultury Zacisze. Prowadzi tu warsztaty makramy, a wcześniej zajęcia „Gałgankowy świat” dla dzieci i młodzieży. Przekazuje wiedzę na temat tkanin, projektowania i zaraża swoją pasją. Uczy młode pokolenie patrzenia na świat, dostrzegania innych, ale przede wszystkim doceniania siebie. Co mówi swoim uczniom? Że są jak gwiazdy na niebie – zachwycające, wyjątkowe, tworzą całość – bo pracują w grupie, ale każdy z nich jest inny, każdy jest sobą.
W grudniu 2019 odbyła się wystawa Doroty Koch „4 rano” w Galerii Domu Kultury Zacisze.
Jej prace zdobią wnętrza w Polsce i za granicą: w Niemczech, USA, Australii i na Litwie.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pt, 18:30
19.11.2021
1 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Zacisze Pracownia Plastyczna I p.
2 pt, 18:30
26.11.2021
1 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Zacisze Pracownia Plastyczna I p.
3 pt, 18:30
03.12.2021
1 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Zacisze Pracownia Plastyczna I p.
4 pt, 18:30
10.12.2021
1 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Zacisze Pracownia Plastyczna I p.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również