Lista zajęć STREFA MISTRZÓW

STREFA MISTRZÓW

Kategoria

muzyka / śpiew

Opis

STREFA MISTRZÓW to wydarzenie artystyczne o charakterze prób wokalnych z akompaniamentem i pomocą merytoryczną prowadzącego – Ryszarda Morki. Na koniec przewidziany jest wspólny występ z prowadzącym. Z całości wydarzenia powstanie film. Zapisać się mogą osoby posiadające wykształcenie/doświadczenie w śpiewie klasycznym. Ilość miejsc jest ograniczona. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru kandydatów na podstawie kolejności zgłoszeń, życiorysów oraz nadesłanych propozycji repertuarów polskiej pieśni patriotycznej i piosenki wojskowej na adres: strefakultury@kulturalni.pl. Osoby biorące udział zobowiązane będą do wyrażenia zgody na udostępnianie wizerunku na nagraniu. Zapisy możliwe są do 17.11, a wysłanie materiałów dla akompaniatora po zakwalifikowaniu się możliwe będzie do 22.11. Wydarzenie współorganizowane jest z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego.

Prowadzący:Ryszard Morka – Solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej
Absolwent Warszawskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył w klasie Edmunda Kossowskiego. Jeszcze podczas studiów debiutował w przedstawieniu szkolnym partią Ariodatesa w operze Xerxses Haendla na scenie kameralnej Teatru Wielkiego, a rok później w 1978 został solistą warszawskiej sceny operowej.
Wśród partii basowych, które wykonywał na scenie Teatru Wielkiego znalazły się m.in.: Rocco – Fidelio Beethovena, Oroveso – Norma Belliniego, Doktor – Wozzeck Berga, Raimondo – Łucja z Lammermoor Donizettiego, Kreon – Edyp Enescu, Zbigniew i Skołuba – Straszny dwór Moniuszki, Osmin – Uprowadzenie z Seraju Mozarta, Figaro – Wesele Figara Mozarta, Sarastro – Czarodziejski flet Mozarta, Komandor – Don Giovanni Mozarta, Pimen – Borys Godunow Musorgskiego, Colline – Cyganeria Pucciniego, Fiesco – Simone Boccanegra Verdiego, Banko – Makbet Verdiego, Klingsor – Parsifal Wagnera, Fafner – Złoto Renu Wagnera, Hunding – Walkiria Wagnera.
Uczestniczył w wielu tournée warszawskiego zespołu m.in. w Japonii, Hong Kongu, na Cyprze, w Grecji, Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Anglii, Rosji, na Litwie. Zdobywca nagrody dla młodych śpiewaków za najlepiej wykonaną arię z oper Stanisława Moniuszki w Kudowie.

Piaseczno, Strefa Kultury, Jana Pawła II 55. Zapisy

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 nd, 10:00
28.11.2021
7 godz. Piaseczno,
Casa Azul - Strefa Kultury

Recenzje

brak recenzji