Lista zajęć Zajęcia taneczne dla dzieci

Zajęcia taneczne dla dzieci

Kategoria

taniec / nowoczesny

Opis

1-2,5 roku

Zajęcia dla najmłodszych bazują na najprostszym odbiorze muzyki i reagowaniu na nią. Opierają się na najłatwiejszych ćwiczeniach rytmicznych (klaskanie, wystukiwanie rytmu, bujanie, zabawy z rekwizytami), by w jak najmłodszym wieku dziecka w naturalny sposób zainteresować je muzyką i ruchem. Podstawą ich właściwego przebiegu jest relacja rodzic – dziecko oraz rozwijanie pierwszych zachowań społecznych u naszych najmłodszych.

3-5 lat

Zajęcia rytmiczno-taneczne realizowane na zasadzie ćwiczeń, ale także zabaw i gier ruchowych do różnych rodzajów muzyki, oparte m.in. na autorskiej metodzie Finger Rhythmics. Rozwijają zdolności nie tylko rytmiczne, ale także koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdolności manualne dzieci. Podstawowym celem zajęć jest wsparcie naturalnego szybkiego rozwoju dziecka za pomocą muzyki i tańca.

6-8 lat

Poza rozwijaniem i utrwalaniem optymalnego schematu pracy (rozgrzewka, nauka kroków i choreografii tanecznych czy wyciszenia po treningowego) w większym stopniu rozwijają podstawowe (począwszy od najprostszych) aspekty związane z tańcem (rytmika, technika, koordynacja ruchowa). Bazują na nowatorskich metodach, zarówno nauczania tańca jak i podejścia do rytmiki. To idealne zajęcia dla dzieci lubiących taniec i muzykę. Na zajęciach dzieci ćwiczą nie tylko elementy związane z tańcem, lecz także poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację, muzykalność oraz oswajają się z pracą w grupie i nabywają pewności siebie.

pow. 9 lat

Grupa pokazowa sekcji tanecznej MDK Sulejówek. Wprowadzane są (jeśli dzieci posiadają już bazę umożliwiającą pracę) zarówno indywidualne, jak i grupowe ćwiczenia bardziej skupione na technice i koordynacji ruchowej. Wykorzystywane są także różne formy percepcji muzyki i nauki tańca (tańczenie do poszczególnych ścieżek utworu: linia melodyczna, linia rytmiczna, wokal) oczywiście w zakresie podstawowym. Wprowadzane są choreografie sceniczne, które następnie mogą być prezentowane (dla chętnych) na dużych dziecięcych festiwalach tanecznych.

Instruktor Paweł Zając - pedagog tańca, choreograf, choreoterapeuta. Realizuje projekty taneczne w Polsce, USA, Włoszech czy Hiszpanii. Pracuje dla największych szkół tańca w Polsce, wykładowca min. na Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie.
Realizował przedsięwzięcia taneczne dla takich marek jak: Levis, Cyfra+, Carlsberg, Eurosport, Multikino, Cinema City. Sędzia wielu krajowych i międzynarodowych zawodów tanecznych (BreakSession, Booty Challange, Costa Flava).
Twórca metody rytmicznej Finger Rhythmics (rozwijającej zdolności rytmiczne i koordynacyjne a w przypadku dzieci także manualne) wykorzystywanej także w terapii dzieci ze spektrum autyzmu.
Współautor najbardziej innowacyjnego projektu tanecznego na świecie – C.A.D. Catchers (www.cadcatchers.com) współfinansowanego ze środków unijnego programu 8.1. Innowacyjna Gospodarka.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji