Lista zajęć Maciej Misztal Piątek z offem. Spotkania

Piątek z offem. Spotkania

Kategoria

sztuka / film

Opis

Kino jest niesamowitym mechanizmem. Potrafi momentalnie przenieść nas na drugi koniec świata, zrozumieć obcy język czy wzbudzić w nas silne emocje. Potrafi też pomóc lepiej zrozumieć naszą codzienność. W cyklu Piątek z offem prezentujemy filmy, których twórcy nie są obojętni w stosunku do otaczającego ich świata, zabierają głos w dyskusji i nie boją się kontrowersji. Co miesiąc poruszamy inny temat i zapraszamy widzów do dyskusji, bo wierzymy, że sztuka to przestrzeń dialogu. Kuratorem cyklu jest Maciej Misztal, dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego.
Zapraszamy!

26.11.2021 (PIĄTEK)
SPOTKANIA

Spotkania mogą być spodziewane lub niespodziewane, ze znajomymi lub zupełnie obcymi osobami, przyjemne i nieprzyjemne. Niezależnie od charakteru są zawsze szansą na lepsze poznanie drugiego człowieka, a czasem na zmianę swojego życia. Filmowe spotkania, które wybraliśmy do tego pokazu, bez wątpienia, są wyjątkowe i zaskakujące.

Karaibska Ropa Sp. z o.o., reż. David Alonso (Kolumbia) 18’

Niespodziewana wizyta dawnego przyjaciela budzi wspomnienia o czasach, kiedy razem wydobywali ropę. Nostalgiczna rozmowa szybko zmienia jednak swój nastrój.

Neongrau, reż. Jeanette Karstaedt (Niemcy) 24’

Kalle przypadkowo ratuje psa należącego do Kaia. Między mężczyznami zawiązuje się znajomość, która z każdym dniem staje się coraz dziwniejsza.

2:0, reż. Igor Łysow (Rosja) 25’

Dwaj mężczyźni kłócą się na forum dla kibiców. Szybko przenoszą się na Skype’a, a wtedy okazuje się, że są przyjaciółmi z wojska. Jak bardzo zmienili się przez ten czas?

Mży, reż. Lien Chien Hung (Tajwan) 25’

Trójka nastolatków zastawia pułapkę na sklepikarza. Okazuje się, że ich plan daleki jest od doskonałości.

CZAS POKAZU: ok. 90 min

Instruktor

pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji