Lista zajęć Anna Maria Komorowska Ferie z Kulturą- Jestem aktorem 10.00 (Filia Pogodna)

Ferie z Kulturą- Jestem aktorem 10.00 (Filia Pogodna)

Kategoria

sztuka / teatr

Opis

Jestem aktorem - FERIE Z KULTURĄ
Instruktor: Anna Maria Komorowska
Wiek: dzieci 7-12 lat
Termin zajęć: piątek 1.02, 10:00-12:00
Koszt: 60 zł

Opis zajęć:
Zajęcia “Dramy” prowadzone przez naszą instruktor Annę Marię Komorowską nie są zajęciami teatralnymi, choć występują tu elementy gry aktorskiej a raczej improwiazcji scenicznej. Celem nie jest stworzenie przedstawienia ani nauka technik aktorskich. Dzieci nie uczą się niczego na pamięć. Każde spotkanie z “dramą” to odkrywanie swoich możliwości, zdolności do improwizacji, pobudzania wyobraźni poprzez zabawę w oparciu o napisany przez prowadzącego zajęcia scenariusz.
Głównym założeniem warsztatów jest budowanie maksymalnego zaufania do samego siebie i nie ocenianie się negatywnie. W ogóle nie ma tu miejsca na ocenianie siebie ani innych. Wszyscy jesteśmy wspaniali. Jedynym wymogiem jest … spontaniczność. Ćwiczenia zachęcają dzieci do uwalniania wewnętrzej ekspresji, do wiary w siebie i w swoje pomysły : “Ja jestem super i moje pomysły również“.
Zajęcia rozwijają kreatywność i pewność siebie.
Pomaga nam w tym wesoły scenariusz składający się zawsze z tych samych elementów :
1.Rozgrzewka – ćwiczenia ,zabawy improwizacyjne;
2.Wstęp ( opowieść wprowadzająca do tematu zajęć) i kalambury , które służą jako wprowadzenie do zabawy . Dzieci poznają w nich postaci , które w dalszym ciągu zajęć będą bohaterami odgrywanych wspólnie improwizacji i scenek.
3.Zabawa - polega na spontanicznej improwizacji zbiorowej. Prowadzący opowiada historię . Jest narratorem i jednocześnie odtwórcą postaci. Dzieci poddają się treści i bez przygotowania stają się również jej odtwórcami. Mając prowadzącego za przewodnika wszystkie razem odgrywają całą historię wcielając się w poszczególne role.
4.Dialog – to jedyny element zajęć wymagający nauczenia się na pamięć krótkiego tekstu, który posłuży dzieciom do odegrania scenki. Najpierw uczymy się wspólnie tekstu, który nie ma zakończenia. Następnie ,w parach lub trójkach dzieci układają zakończenie dialogu według własnego pomysłu i wymyślają scenkę , którą potem odgrywają w przed wszystkimi.
5.Zabawy , ćwiczenia ruchowe oparte na elementach improwiazji.

Zajęcia “ Dramy” to wesoła podróż do wnętrza samego siebie. Pozwala wyzwolić pokłady wiary w swoje możliwości , uczy spontaniczności , pobudza wyobraźnię i “otwiera nas w nas”

Zajęcia w godz.10.00 i 12.30 będą różniły się od siebie tematami, dlatego też zachecamy do zapisywania się na 2 bloki

Kontakt ws. sekcji: (22) 100 58 59 | 514 030 741

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również