Lista zajęć Pracownia Rękodzieła - Witraż okienny

Pracownia Rękodzieła - Witraż okienny

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Witraż okienny - anioły.
Pracownia Za Rogiem, Dom Kultury, przy ul. Kościuszki 49
Prowadzenie: Marta Jędras, Pracownia DARUMA

Zajęcia w reżimie sanitarnym – prosimy o zabranie maseczek ochronnych.

Uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką techniki witrażowej Tiffany'ego. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja pokazująca jej zastosowanie i możliwości. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających poznamy zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw i faktur szkła. Praktyczna część to szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, obróbka szkła oraz wykonanie ozdób - aniołów, o wymiarach około 15x15cm. Warsztat kończy oczyszczenie i zabezpieczenie przed utlenianiem elementów metalowych, dokumentacja fotograficzna. Wykonany przez siebie witraż uczestnik zabiera ze sobą.

DARUMA to działalność powstała w 2012 roku, której celem jest przede wszystkim prowadzenie edukacyjno-artystycznych zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na terenie całego kraju. Warsztaty projektowania biżuterii, gadżetów i innych przedmiotów z półfabrykatów oraz warsztaty witrażowe prowadzone są pod okiem animatora kultury, pedagoga i rękodzielnika Marty Jędras.

Termin: 12 lutego 2022
Godzina: 10.00
Czas trwania: do 4 h
Wstęp: 50 zł

Warsztaty odbędą się, kiedy zbierze się minimalna liczba osób chętnych niezbędna do uruchomienia grupy, wtedy też zostanie uruchomiona płatność. Zapisy przyjmujemy do 09.02, płatność do 11.02.2022 r.

Pracownia Rękodzieła to cykl warsztatów pozwalających poznać (lub przypomnieć sobie) tradycyjne rękodzielnicze zajęcia, takie jak: szycie, haftowanie, wykonywanie świątecznych ozdób itp. Odwołujemy się do polskich tradycji, ale też czerpiemy inspiracje z innych kultur oraz sięgamy po najnowsze trendy w rękodzielnictwie. Do prowadzenia warsztatów zapraszamy artystów, rzemieślników i pasjonatów, głównie z naszego regionu.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 10:00
15.01.2022
4 godz. Piaseczno,
Dom Kultury

Recenzje

brak recenzji