Lista zajęć AKWARELA WARSZTATY WAKACYJNE 2022

AKWARELA WARSZTATY WAKACYJNE 2022

Kategoria

sztuka / malarstwo

Opis

Już w samej nazwie akwarela (franc. aquarelle od łacin. aqua – woda), co można przetłumaczyć jako farba wodna, zaznaczona jest główna cecha tej ciekawej techniki malarskiej – rozcieńczanie farby wodą.

Akwarela zawsze inspirowała swoją czystością, przeźroczystością i poświatą barw, możliwością przekazywania subtelnych niuansów, miękkością kolorowych przejść i zdolnością oddawania wrażenia przestrzeni. W starożytnym Egipcie artyści malowali farbami wodnymi na papirusie, a w Chinach i Japonii w tej delikatnej technice powstawały zdobienia na parawanach dla rodzin cesarskich. Na zajęciach z akwareli artysta plastyk, pedagog Margarita Okołot przekaże swoje doświadczenie w malowaniu akwarelą, nauczy technik akwarelowych, pomoże rozwinąć wrażliwość i artystyczne spojrzenie na świat. Akwarela wynagradza trud satysfakcją z pracy tą ciekawą techniką, a praktyczną jej zaletą jest krótki czas powstawania dzieła, które po oprawie w passe-partout można powiesić na ścianie lub sprezentować.

młodzież, dorośli, seniorzy

poniedziałek-czwartek w dniach 18-21.07: godz.17.30–20.00
prowadzi Klaudia Plaskota

opłata jednorazowa za 4 dni: 120 PLN

Klaudia Plaskota o sobie:
Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Reklamę ze specjalizacją grafika. Uczestniczyłam w plenerach w Barcelonie, Rzymie, Warszawie i w Porto. Mam na swoim koncie kilka wystaw mi.in. w Arkadach Zamku Królewskiego w Warszawie. Pracowałam w firmie projektującej meble luksusowe, autorskie projekty (BRABBU, Porto Portugalia). Prowadziłam warsztaty i projekty artystyczne mi.in. w Instytucie Edukacji Artystycznej APS w Warszawie. Interesuję się sztuką i ekspresją twórczą. Przygotowuję się do kolejnej wystawy na warszawskiej Pradze.
 
Pracownie Artystyczne, ul. Foksal 11, IV p.
dks.art.pl

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pn, 17:30
18.07.2022
2 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
2 wt, 17:30
19.07.2022
2 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
3 śr, 17:30
20.07.2022
2 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
4 czw, 17:30
21.07.2022
2 godz. 30 min. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również