Lista zajęć Ewa Ampulska TANIEC Z WACHLARZAMI BOJOWYMI 2 GR WARSZTATY WAKACYJNE 2022

TANIEC Z WACHLARZAMI BOJOWYMI 2 GR WARSZTATY WAKACYJNE 2022

Kategoria

taniec / inne

Opis

Taniec z wachlarzami bojowymi
Wachlarze bojowe to sekretna broń kobiet dalekiego wschodu; taniec łączy energię i precyzję wschodnich sztuk walki, harmonię i rytm Tai Chi z subtelnością tańca współczesnego.

Taniec z wachlarzami bojowymi jest autorską techniką Julii Bui Ngoc, która powstała w 2003 r. w wyniku jej wieloletniej pracy laboratoryjnej w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.
Tworząc ją czerpała z chińskich sztuk walki (Wu Shu, Tai Chi), w których jest wielokrotną mistrzynią, technik tańca klasycznego, które zgłębiała w szkole baletowej oraz elementów tańca współczesnego i improwizacji.
Blisko ośmioletnia praca nad połączeniem pozornie przeciwstawnych technik zaowocowała niepowtarzalnym stylem, który wzbudził podziw na całym świecie. Z powodzeniem eksploruje on kobiecą subtelność, buduje wewnętrzną siłę, uczy uwalniać ją pod postacią wyrafinowanych technik walki ukrytych w uwodzicielskich gestach.
Ważnym elementem stylu jest filozofia dalekiego wschodu oraz elementy historii tamtejszych kobiet.
Taniec z wachlarzami bojowymi Julii Bui Ngoc jest techniką eksplorującą wykorzystanie wachlarzy bojowych, tańca i sztuk walki, łącząc je w spójny styl sprawdzający się zarówno w choreografiach tańca jak i większych formach scenicznych.

Celem zajęć, które są przeznaczone dla kobiet w różnym wieku, jest poznanie tajników pracy z kobiecą bronią, jaką są wachlarze bojowe oraz możliwości ich wykorzystania w tańcu. Ponadto nacisk kładziony jest na doskonalenie motoryki oraz plastyki ciała, rozwijanie ogólnej sprawności, koordynacji ruchowej, kształtowanie zdrowej, silnej i gibkiej sylwetki. Regularny trening umacnia pewność siebie, buduje poczucie wewnętrznej siły, uczy nieustannego panowania nad sytuacją.

młodzież, dorośli, seniorzy

II gr.: poniedziałek-czwartek w dniach 18-21.07: godz.16.00-17.00
prowadzi Ewa Ampulska

opłata jednorazowa za 4 dni: 80 PLN

prowadzi Ewa Ampulska
aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Z zamiłowania tancerka i animatorka kultury. Absolwentka Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie oraz Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Przez sześć lat trenowała akrobatykę sportową. W ramach treningów uczęszczała na zajęcia z tańca współczesnego. W późniejszym okresie brała udział w wielu warsztatach tanecznych. Obecnie rozwija się w tańcu z wachlarzami bojowymi w Szkole Wachlarzy

Pracownie Artystyczne, ul. Foksal 11, IV p.
dks.art.pl

Instruktor

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pn, 16:00
18.07.2022
1 godz. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
2 wt, 16:00
19.07.2022
1 godz. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
3 śr, 16:00
20.07.2022
1 godz. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne
4 czw, 16:00
21.07.2022
1 godz. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również