Lista zajęć Laboratorium Ruchu

Laboratorium Ruchu

Kategoria

taniec / inne

Opis

Zajęcia opierające się na zebranym przeze mnie doświadczeniu tanecznym, choreograficznym i aktorskim. Korzystać będziemy z takich pojęć jak: ciężar ciała i jego relacja z oddechem, praca z podłogą w rozluźnieniu, policentryzm ruchu, improwizacja ruchowa w oparciu o pracę ze zmysłami, partnerowania. Rozwiniemy wyobraźnię przestrzenno-ruchową, zastanowimy się czym jest dla nas świadomość ciała.
Zajęcia dla osób szukających nowych narzędzi ruchu. Struktura warsztatów jest realizacją idei ciało-umysłu. Nie zakłada powtarzania stałych sekwencji ruchowych, nastawiona jest na ciągłe modulowanie struktur, by zmuszać wykonawcę do myślenia ciałem i ciągłej obecności. Celem jest poszerzenie świadomości ciała, nabycie narzędzi do kreowania wypowiedzi artystycznych, a także zwrócenie uwagi na codzienne „bycie naszego ciała” w relacji z otoczeniem. Warsztaty przebiegać będą trzy-etapowo: trening ciała, powrót do zmysłów, potencjał twórczy. Interesuje mnie powolne i świadome zwracanie uwagi na zmysły i oddech, oraz obserwacja tego, jak w rezultacie zmienia się nasz nastrój i postrzeganie otoczenia. To, w jaki sposób zachowujemy się na co dzień, nasze gesty, wybory i przyzwyczajenia są rezultatem skumulowanych w ciele emocji, wspomnień, informacji zbieranych z otoczenia. Poprzez praktykę taneczną, rozbudzanie ciekawości, wprowadzanie ciała wstan aktywności i reaktywności sięgać będziemy właśnie tych pokładów naszego codziennego odczuwania. Nauczymy się je formować i świadomie zmieniać. Nasze ciała są skarbnicą wiedzy o nas samych. Opracowałam warsztaty, które mają na celu zwrócenie się do emocji i wspomnień poprzez uruchomienie ciała.

Prowadzi Aleksandra Nowakowska

młodzież, dorośli
 
piątki: 16.30–18.00

opłata miesięczna: 120 PLN
ZAJĘCIA RUSZAJĄ OD PAŹDZIERNIKA

 
Pracownie Artystyczne, ul. Foksal 11, IV p.
dks.art.pl

Aleksandra Nowakowska
absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Doświadczenie zdobywała w Teatrze KTO w Krakowie oraz w spektaklach „Requiem”, opartym na pieśniach ludowych (reż. M. Gorczyński; w Teatrze Barakah w Krakowie), „Listy do Mileny” (reż. M. Gorczyński, premiera w OPT Gardzienice), a także spektaklu „Woyzeck” (reż. M. Gorczyński, premiara w Teatrze Małym w Tychach). Współpracowała m.in. z Sebastianem Majewskim, Brianem Michaelsem, Jackiem Przybyłowiczem, Janem Peszkiem, Jeanem Gaudinem. W ramach rezydencji Gdańskiego Festiwalu Tańca zrealizowała spektakl „Dzień” (premiera w kwietniu 2019r. w Klubie Żak w Gdańsku). Zafascynowana śpiewem ludowym i polską tradycją ludową. Wpracy szuka połączenia ciała i psychiki, wiedzy ukrytej w charakterystycznościach, gestach i przyruchach.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również