Lista zajęć Iza Kaszyńska SPACERY PO CHWASTY I ZIOŁA - 13 lipca "Kadzidła z dzikiego brzegu Wisły"

SPACERY PO CHWASTY I ZIOŁA - 13 lipca "Kadzidła z dzikiego brzegu Wisły"

Kategoria

inne / inne

Opis

13 lipca (Kadzidła...) - start: wejście do ZOO od strony ul.RATUSZOWEJ

Zapraszamy na cykl spacerów po Pradze-Północ, ogródkach działkowych i dzikim brzegu Wisły. Odkryjemy użytki chwastowe i zioła, z których przygotujemy napary, kadzidła, octy i naturalne barwniki.
Spacery odbywają się w jedną środę w miesiącu w godz. 17:00 - 19:30.

====

Rośliny mają magiczne i uzdrawiające moce i dzielą się nimi szczodrze. Okadzanie, smużenie, dymienie było i jest tradycyjną i rytualną praktyką wywoływania oczyszczających i wzmacniających sił roślin. Współcześnie popularnie wykorzystywane w tych celach jest palo santo i biała szałwia, a praktyka korzystania z rodzimych roślin mocy jest praktycznie nierozpoznana. Korzystając z palo santo musimy mieć świadomość, że panująca masowa moda na palenie tego drewienka doprowadza do masowych wycinek drzew i do symbolicznej zbrodni na świętym drzewie społeczności rdzennych Ameryki Południowej. Amerykańscy szamani pozyskiwali materiał wykorzystywany podczas prowadzonych rytuałów nie wycinając drzewa, korzystając z jego obumarłych części. Przy masowej ogólnoświatowej modzie na ten surowiec, taka równowaga jest nie do utrzymania.
Zwracając się o pomoc do roślin i drzew mocy, warto wiedzieć, że rosną one wokół nas, że nie musimy przyczyniać się do wylesienia Puszczy, ani zawłaszczania kulturowego innych rejonów świata. Możemy korzystać z naszych rodzimy tradycji. Wokół nas rośną rośliny i drzewa mocy, które na naszych terenach tradycyjnie chroniły domostwa, odganiały złe moce, oczyszczały i otwierały serca. Nadal to robią, musimy tylko je o to poprosić.
Zapraszamy na spacer, na którym poznamy rodzime rośliny mocy i samodzielnie zrobimy kadzidła.

===

Więcej informacji: (daty kolejnych spacerów)

https://www.dkpraga.pl/web/wydarzenia/spacery-po-chwasty-i-ziola
17 sierpnia (rośliny barwierskie)
14 września (rośliny lecznicze)

Prowadzenie: Iza Kaszyńska

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również