Lista zajęć Paulina Metkowska WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE (Filia Pogodna)

WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE (Filia Pogodna)

Kategoria

inne / majsterkowanie

Opis

WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE - warsztaty architektoniczno-konstruktorskie dla dzieci
Instruktor: Paulina Metkowska i Mateusz Metkowski
Wiek: 7-12 lat
Termin zajęć: sobota, godz. 12:00-13:30 (zajęcia raz w miesiącu)
Koszt: 55zł/ zajęcia

Daty zajęć: 24.09. 29.10. 26.11. 10.12. 28.01. 25.03. 22.04. 27.05.

Uczestnicy zostaną poinformowani o ruchomieniu zajęć po zebraniu minimalnej liczby osób w grupie

Opis zajęć:
Zajęcia odbywają się formie warsztatów. Podczas zajęć dzieci wykonują modele mostów, makiety domów i miast, akwedukty, wieże ciśnień, różne rodzaje dachów, itp. Pracujemy przy pomocy specjalnych klocków konstrukcyjnych, materiałów modelarskich, artykułów papierniczych, w budowie wieży ciśnień pomogą nam akcesoria akwarystyczne- dbamy o różnorodność, chcemy by uczestnicy poznali różne techniki i pomysły.
Część stworzonych konstrukcji dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.

Zajęcia mają na celu rozwijać świadomość przestrzenną oraz (za pomocą praktycznych zadań) zapoznawać z podstawami wiedzy nt. architektury, urbanistyki, głównymi zasadami działania miasta.

Chcemy wzbudzić w uczestnikach zainteresowanie przestrzenią, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtować zrozumienie procesu projektowania i realizacji budowli. Pomagać poznawać tradycje architektoniczne oraz rozwijać świadomość społeczną.

Propozycje tematów 2022/2023

 • Trzęsienia ziemi – wrzesień
  Skąd biorą się trzęsienia ziemi i czy można je przewidzieć? Na warsztatach porozmawiamy o trzęsieniach ziemi, zastanowimy się, dlaczego są niebezpieczne dla ludzi i budynków. Dowiemy się jak można się przed nimi zabezpieczyć. Następnie zbudujemy i przetestujemy własne konstrukcje.

 • Elektryczność - październik
  Czym jest pole magnetyczne i prąd elektryczny (i co mają ze sobą wspólnego)? Dlaczego niektóre urządzenia elektroniczne potrzebują baterii? W trakcie zajęć, przy pomocy diodi baterii stworzymy działające modele domowej instalacji elektrycznej.

 • Architektoniczne Cuda Polski - listopad
  Jakie są najbardziej wyjątkowe i znane budowle w Polsce? Na zajęciach wybierzemy się w pasjonującą podróż po naszym kraju. Porozmawiamy o zabytkach, ciekawych obiektach i wyjątkowych dziełach architektów. Każdy uczestnik skonstruuje budynek z wcześniej przygotowanych materiałów.

 • Dachy i sklepienia - grudzień
  Czy kształt dachu ma jakieś znaczenie? Dlaczego dachy w górach są bardziej strome niż te na Mazowszu i co wspólnego z dachem mają starożytni Persowie i klimatyzacja? Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się, czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje - dachy.

Murowanie, zbrojenie, beton – styczeń
Jak budowane są budynki o wymyślnych kształtach? Czym jest beton i dlaczego jest tak popularny wśród budujących? Co zbrojenie ma wspólnego z domem? Na warsztatach każdy z uczestników, przy pomocy różnych materiałów, stworzy własne cegły. Dowiemy się czym jest żelbeton oraz samodzielnie wykonamy zbrojenia

Ekologiczne miasto - luty
Co sprawia, że miasto jest przyjazne mieszkańcom? Jak miasta wyglądały kiedyś, a jak wyglądają dzisiaj? Czego możemy się uczyć od naszych przodków? Wspólnie stworzymy makietę ekologicznego miasta.

Latarnia morska – marzec
Jaką rolę pełnią latarnie morskie? Czy w Polsce znajdziemy takie budynki? Jak zaprojektować latarnię morską, by dobrze spełniała swoją rolę. Podczas zajęć każdy zaprojektuje i stworzy swoją latarnię morską.

Transport publiczny - kwiecień
Jakie są najbardziej oryginalne i niespotykane środki transportu? Jak podróżują ludzie w dalekich zakątkach świata? Na zajęciach każdy z uczestników będzie mógł zbudować własny środek transportu (autobus, tramwaj, metro).

Topografia - maj
Czym zajmuje się topograf i co to jest topografia? Dlaczego otoczenie i położenie budynków jest równie ważne jak ich projekt? Na zajęciach stworzymy modele terenu. Porozmawiamy o tym jak wybrać dobre miejsce na budowę domu.

Papercraft - czerwiec
Czym jest technika „papercraft” i czym różni się od origami? Dlaczego architekci tworzą modele projektowanych przez nich budynków ? Na zajęciach każdy złoży wybrane przez siebie papierowe modele pojazdów i budynków.

Kontakt ws. sekcji: (22) 100 58 59 | 514 030 741

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 12:00
24.09.2022
1 godz. 30 min. Warszawa,
sala plastyczna ODT POGODNA
2 sb, 12:00
29.10.2022
1 godz. 30 min. Warszawa,
sala plastyczna ODT POGODNA
3 sb, 12:00
26.11.2022
1 godz. 30 min. Warszawa,
sala plastyczna ODT POGODNA
4 sb, 12:00
10.12.2022
1 godz. 30 min. Warszawa,
sala plastyczna ODT POGODNA
5 sb, 12:00
28.01.2023
1 godz. 30 min. Warszawa,
sala plastyczna ODT POGODNA
6 sb, 12:00
25.03.2023
1 godz. 30 min. Warszawa,
sala plastyczna ODT POGODNA
7 sb, 12:00
22.04.2023
1 godz. 30 min. Warszawa,
sala plastyczna ODT POGODNA
8 sb, 12:00
27.05.2023
1 godz. 30 min. Warszawa,
sala plastyczna ODT POGODNA

Recenzje

brak recenzji