Teatr MAŁE KIWI

Kategoria

sztuka / teatr

Opis

Zajęcia teatralne dla dzieci. Uczestnicy poznają tajniki teatru, rozwijając swoją twórczość i kreatywność w połączeniu z działaniami arteterapeutycznymi i pedagogiką przeżyć, czyli pracą w grupie.

Grupa dla dzieci 4-7 lat, środy 16:00-17:00, sala widowiskowa

Cena: 30 zł/m-c

Prowadząca: Magdalena Marta Martyniak

Instruktor

Instruktorka teatralna, artystka, pedagożka, animatorka społeczno-kulturalna, aktorka, a wolnych chwilach poetka. Przez całe życie związana ze sceną, szeroko pojętą kulturą i edukacją kulturalną, a w szczególności z edukacją teatralną. W teatrze bardzo ważne są dla niej emocje oraz prawda, dobro i piękno, które mody człowiek chce przekazywać poprzez zabawę w teatr. Relacja dziecka z szeroko pojętą sztuką oraz jego twórczy rozwój jest oparte o jej pedagogiczne podejście, komunikację, bezpieczną przestrzeń do wyrażania myśli i uczuć oraz działania arteterapeutyczne. Podążając za słowami Cathy A. Malchiodi “ sztuki piękne są potężnym narzędziem komunikacji. [..] a ekspresja artystyczna jest metodą wizualnego wyrażania myśli i uczuć…” a przecież Teatr to połączenie wszystkich sztuk przez co ma ona swoją wyjątkowość.

Absolwentka Animacji Społeczno-Kulturalnej oraz Edukacji Kulturalnej na wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W 2020-2021 aktywnie działała w programie Partnerek Teatroteki Szkolnej Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Od 2022 roku prowadzi Zespoły dziecięce zespoły Teatralne ROZRÓBA, NANDU (Teraz KIWI). Ukończyła w czerwcu 2022 roku, w projekcie “Arteterapia” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie wspierała twórczo Ukraińskie rodziny. Gra w spektaklach repertuarowych Teatru Ziemi Rybnickiej “Opowieść Wigilijna” oraz “Alicja w krainie czarów” w reżyserii Marka Żyły, a ze świeżo wyklutej pasji do teatru lalki i cienia tworzy autorskie spektakle dla dzieci. Reżyseruje, organizuje i uczestniczy w wielu projektach w Polsce, a w szczególności na Śląsku.

Recenzje

AGATA K.
28.11.2022 07:48