Lista zajęć Tradycyjne zero waste - Pracownia Etnograficzna

Tradycyjne zero waste - Pracownia Etnograficzna

Kategoria

edukacja / inne

Opis

Uwaga! Zajęcia rozpoczną się po zebraniu się minimalnej liczby chętnych niezbędnej do uruchomienia grupy. Uczestnicy, którzy dostaną się na zajęcia, zostaną poinformowani poprzez SMS lub wiadomość mailową. Płatność za warsztaty powinna być wniesiona na dzień przed rozpoczęciem warsztatów. W przeciwnym razie, zapisujemy następną osobę z listy rezerwowej. W razie pytań prosimy o kontakt - 502 715 306 lub [email protected]

Warsztaty Tradycyjne zero waste, które pomogą spojrzeć na ochronę środowiska od strony etnograficznej, powstały we współpracy ze Stowarzyszeniem "Pracownia Etnograficzna".

Na warsztacie porozmawiamy o ludowych tradycjach zero waste, czyli życiu bez odpadów, o tym, jak dawniej wykorzystywano zużyte przedmioty i nadawano im drugie życie. Przybliżymy Uczestnikom temat niemarnowania rzeczy i minimalizowania odpadów. Poznamy 5 zasad współczesnego zero waste, a także porównamy je z metodami "naszych babć i dziadków". Omówimy kilka metod naprawiania lub powtórnego wykorzystywania przedmiotów dawniej i współcześnie. W części praktycznej wykonamy pamiątkową pracę plastyczno-manualną w duchu zero waste z wykorzystaniem recyklingowych materiałów m.in. filcu, tkanin i włóczek oraz papierowej wikliny.

Osobą prowadzącą będzie pani Justyna Orlikowska - antropolożka, edukatorka i badaczka, zaangażowana w projekty dotyczące szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, lokalnych tradycji i kultur regionalnych, a także projekty dotyczące wielokulturowości oraz współczesnych nurtów antropologii.

Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna" im. Witolda Dynowskiego (SPE) to organizacja pozarządowa skupiająca przede wszystkim etnografów i antropologów kultury. Obszarem zainteresowań jest zarówno tradycyjna kultura ludowa, jak i współczesność np. procesy emancypacyjne, problemy grup mniejszościowych, czy współczesne rozumienie dziedzictwa. Do celów Stowarzyszenia należą m.in. budowanie postaw otwartości i tolerancji, rozumienia własnej kultury, przełamywania stereotypów, umiejętności odczytywania kodów kulturowych i posługiwania się nimi, wspieranie i pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego, promocja etnologii jako nauki. Pracownia Etnograficzna realizuje projekty badawcze, dokumentacyjne, edukacyjne i popularyzatorskie.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 śr, 10:00
31.08.2022
1 godz. 30 min. Piaseczno,
Pracownia Spotkań - Dworzec Kultura

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również