Jak działa sztuka

Kategoria

sztuka / inne

Opis

Aktualnie brak miejsc, grupa zamknięta.

Rysowanie, malowanie, budowanie, wycinanie i klecenie! Na zajęciach "Jak działa sztuka?" możecie spodziewać się wszystkiego. Będziemy testować różne dziedziny twórczości, a w kręgu naszych inspiracji znajdzie się m.in. malarstwo, rysunek, rzeźba, architektura, fotografia, opowieści, ilustracja książkowa czy projektowanie graficzne. Warsztaty łączą praktykę z teorią, a poza twórczym działaniem uczestnicy i uczestniczki:

Poznają prace czołowych artystów i artystek XX i XXI.
Poznają podstawowe zasady komunikacji wizualnej i dowiedzą się czym jest projektowanie.
Odkryją najciekawsze idee przestrzenno-architektoniczne.
Zanurzą się w świecie obrazów i opowieści, które będą zawsze punktem wyjścia do wspólnych aktywności i dociekań.
Nauczą się prezentować swoje pomysły i nadawać im interesującą formę.
Odkryją rysunek narracyjny i swój potencjał do bycia opowiadaczami i opowiadaczkami.

Będziemy oglądać, rozmawiać, odkrywać i wyrażać się. Warsztaty są dla wszystkich - bez względu na umięjętności. Artystyczne wyzwania, rysunkowe ćwiczenia czy eksperymenty z różnymi materiałami służą temu, żeby się wspólnie ciekawić światem, rozwijać własne zainteresowania i dobrze się bawić. Nie uczymy ładnie rysować, ale ćwiczymy kreatywność i rozciągamy wspólnie wyobraźnię. W czerwcu, w ramach podsumowania twórczej przygody przygotujemy wspólną wystawę prac we foyer SDK.

Koszt zajęć: 120 PLN / m-c (ferie 2023, luty koszt 60 PLN)
Pierwsze zajęcia: 22 września 2022, zajęcia co 2 tygodnie.

Katarzyna Witt - historyczka sztuki, edukatorka, animatorka kultury, autorka książek.
Przez ponad sześć lat współtworzyła dział edukacji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, od paru lat tworzy mikrostudio Kolektor. Zajmuje się edukacją artystyczną, wizualną i kulturową. Specjalizuje się także w edukacji architektoniczno-przestrzennej oraz wielokulturowej.
W swojej praktyce wykorzystuje alternatywne metody uczenia się i dydaktykę eksperymentalną. Inspiruje się artyst(k)ami i architek(t)ami, którzy zajmowali się edukacją. Prowadzi szkolenia, tworzy projekty z pogranicza sztuki, kultury i edukacji. Ukończyła studia podyplomowe „Literatura dziecięca i młodzieżowa wobec wyzwań nowoczesności”. Współautorka „Książki otwartej na świat” wydanej przez Muzeum Emigracji w Gdyni.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również