Lista zajęć Agnieszka Jabłońska TANIEC BOLLYWOOD dla dzieci (Filia Zielona)

TANIEC BOLLYWOOD dla dzieci (Filia Zielona)

Kategoria

taniec / inne

Opis

TANIEC BOLLYWOOD dla dzieci
Instruktor: Agnieszka Jabłońska
Wiek: dzieci 4-6 lat
Termin zajęć: poniedziałki, 16:45-17:45
Koszt: 100 zł/m-c

Uczestnicy zostaną poinformowani o uruchomieniu zajęć po zebraniu minimalnej liczby osób w grupie

Opis zajęć:

Taniec Bollywood to barwny, energetyczny i dynamiczny styl tańca, który jest nieodzownym elementem indyjskich filmów. Taniec ten stał się bardzo popularny wraz z rozwojem przemysłu filmowego w Indiach, zschynchonizowany i zazwyczaj tańczony w dużych grupach sprawia, że jest hipnotyzujący oraz ekscytujący do oglądania.

Bollywood jest bardzo różnorodny, czerpie z różnych technik tanecznych, łączy ze sobą klasyczne formy tańca indyjskiego także ludowe, jednocześnie włączając współczesne techniki zachodnie, takie jak hip hop lub jazz, inspiracją sięga nawet do tańców latynoamerykańskich i orientalnych.

Choreografie są bardzo efektowne, gesty dłoni i ekspresyjna mimika twarzy zazwyczaj opisują tekst utworu, do którego tańczą tancerze. Muzyka na zdjęcia pochodzi z wybranego filmu indyjskiego, po opanowaniu podstawowych kroków i fragmentów z oryginalnej filmowej choreografii, wszystko jest łączone w całość, aby stworzyć układ, który będzie tańczony przez grupę.

Strój na zajęcia powinien być wygodny i nie krępować ruchów, tańce wykonywane są na boso.

Kontakt ws. sekcji: (22) 506 51 57 | 514 047 332

Instruktor

Szkoliła się z różnych stylów i technik tanecznych. Przez ostatnie 12 lat kształciła się głównie w tańcu indyjskim, w szczególności w stylu bollywood pod kierunkiem Kingi Malec uznanej choreograf i pedagogo tańców indyjskich. Brała także udział w warsztatach wybitnych mistrzów indyjskich takich jak Nirupama i Rajendry z Bangalore oraz Devesha Mirchandani. Od 2014 r. była aktywną tancerką zespołu Mohini Indian Dance Group, z którym licznie występowała. Obecnie jest menadżerem zespołu i uczy dzieci tańca bollywood w jednej z warszawskich szkół podstawowych.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również