Lista zajęć Beata Mikulik Plastyczny tutoring - kurs malarstwa i rysunku dla młodzieży

Plastyczny tutoring - kurs malarstwa i rysunku dla młodzieży

Kategoria

sztuka / malarstwo

Opis

Malarstwo i rysunek z elementami historii i sztuki
Malarskie i rysunkowe pasje, plany. Plastyczny tutoring.

Zajęcia mogą być przygotowaniem do samodzielnej twórczości amatorskiej, liceum plastycznego, uczelni plastycznej.
Przegląd wybranych okresów w sztuce - od starożytności do sztuki współczesnej w tym: fowizm, kubizm, ekspresjonizm, surrealizm, abstrakcjonizm, pop art, konceptualizm. Zagadnienia kolażu, asamblaż oraz happening, performance environment i instalacja.

Uczestnicy otrzymują i realizują indywidualnie opracowane zadanaia rysunkowe i malarskie różnymi technikami. Omawiamy określone problemy plastyczne (kreski, plamy barwne, gamy kolorystyczne, dominantę i akcenty kolorystyczne, rodzaje kompozycji, sposoby właściwego komponowania, stosowanie i uzyskiwanie równowagi kompozycyjnej, znaczenie stosowania różnorodnej faktury w malarstwie i rysunku, różne rodzaje perspektywy (barwna, powietrzna i zbieżna), światłocień, cieniowanie i plamy obrazu).
Raz w miesiącu plenerowe zajęcia rysunkowe/malarskie lub wyjście na wystawę do muzeum lub galerii.

Zajęcia dają możliwość przygotowania zestawu prac do przedstawienia przez kandydatów do szkół plastycznych i pogłębienia wiedzy o sztuce.

soboty, godz. 10:00-12:00 - młodzież 12-19 lat
DK Praga, ul. Dąbrowszczaków 2

Opłaty: 120 zł / m-c

Zapisy on-line od 12 września 2022 r. od godz. 12:00.
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Instruktor

Plastyk zajmujący się twórczością dzieci, młodzieży, dorosłych amatorów. Absolwentka wychowania plastycznego w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Wydział Artystyczny) na UMCS w Lublinie. Autorka ilustracji, publikacji metodycznych dla nauczycieli, ćwiczeń dla uczniów. Tworzy różnorodne warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży, dorosłych, w których bierze pod uwagę potrzebę i radość tworzenia dzieci, zachowanie indywidualności, rozwój artystyczny starszych uczestników i kształtowanie ich kreatywności, z ciepłem podejścia do uczestników łączy duże wymagania artystyczne. Uczestnicy jej zajęć otrzymywali i otrzymują wiele nagród w konkursach i przeglądach.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
soboty, godz. 10:00-12:00 - młodzież 12-19 lat


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również