Teatr Improwizacji JOKE

Kategoria

sztuka / teatr

Opis

To grupa młodzieżowa w wieku 11 – 15 lat. Tworzą ją bardzo twórcze młode osoby, które wyłoniły się ze starszej grupy „Stonoga”. Zespół zmienił nazwę na obecną - Teatr Improwizacji „JOKE”, ponieważ celem nadrzędnym teatru - w nowej formie – będzie większy kontakt z publicznością w trakcie odgrywanych spektakli - poprzez improwizację i żart. Grupa będzie również współtworzyć scenariusze, pomysły na spektakle, scenografię, kostiumy pod okiem reżysera. W ten sposób młodzi aktorzy zetkną się z warsztatem tworzenia spektakli „od podszewki”.
Ideą tych zajęć jest wydobywanie, bądź kształtowanie tkwiącego już w aktorach potencjału twórczego poprzez wspólne działania.
Grupa – w swojej nowie formie - zadebiutowała spektaklem „Quo vadis, Pandemio?”

Harmonogram:
Wtorek, sala kameralna:

  • 18,00 - 19.30

Na zajęciach obowiązuje wygodny strój.

Instruktor

Absolwentka Kursu dla Instruktorów Teatralnych w Teatrze Ochoty w Warszawie. Instruktor teatralny od 11 lat. Obecnie prowadzi Teatr Stonoga oraz Teatr Joke w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. Jej spektakle były nagradzane na wojewódzkich przeglądach teatralnych. Od 15 lat aktorka w Teatrze Pierwszego Kontaktu. Współpracowała z Teatrem Kto tam? oraz z Czytelnią Dramatu z Centrum Kultury w Lublinie.

Recenzje

Natalia C.
07.10.2022 17:36