Lista zajęć REM O ODPOWIEDZIALNEJ MODZIE - Pracownia Rozwoju Osobistego

REM O ODPOWIEDZIALNEJ MODZIE - Pracownia Rozwoju Osobistego

Opis

Uczestnicy, którzy dostaną się na zajęcia, zostaną poinformowani poprzez SMS lub wiadomość mailową. W razie pytań prosimy o kontakt z Eko Dworcem - 502 715 306

REM - Rozwojowe Ekologiczne Minimalistyczne (warsztaty)

REM (jedna z form łacińskiego rzecz, przedmiot) to cykl warsztatów rozwojowych, które mają zachęcić do bardziej świadomego życia. Chcemy pokazać, jak codzienne zwyczaje razem z odpowiedzialnymi wyborami, mogą pozytywnie wpłynąć na jakość naszego życia, a tym samym na nasze otoczenie. Jeżeli są ci bliskie idee slow fashion, less waste, minimalizmu oraz slow life i chciałbyś zadbać bardziej nie tylko o siebie, ale i o planetę - te warsztaty są dla Ciebie. Spotkasz ludzi, którzy zastosowali te idee w życiu, podzielą się swoimi doświadczeniami i przekażą praktyczne wskazówki, które pomogą Ci wprowadzić zmianę w Twoim życiu.

REM o odpowiedzialnej modzie - warsztaty z Moniką Szymor (SheMore) w Eko Dworcu, ul. Dworcowa 9, 05-500 Piaseczno

Znasz powiedzenie „czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal"? Idealnie nadaje się do nawyków zakupowych. Kupujemy odzież, o której nic nie wiemy:

Nie wiemy gdzie, przez kogo i w jakich warunkach zostały uszyte ubrania;
Nie wiemy co składa się na cenę i co kryje się pod słowami "tanio", „drogo";
Nie wiemy, jak czytać składy na metkach;
Nie wiemy, jak rozpoznawać dobrą jakość;
Nie wiemy, w jaki sposób moda szkodzi planecie, ludziom, którzy przy niej pracują, ale i naszemu zdrowiu.

W co w takim razie się ubierać? Jak wybierać ubrania, które będą nam służyły przez lata?

Na tych warsztatach poznasz ideę slow fashion oraz tajniki:

Jak wybierać etyczne marki;
Jak zmienić nawyki i unikać nieczystych zagrywek sieciówek;
Jak rozpoznać tkaninę i dzianinę;
Jak czytać metki;
Jak poznać jakość materiału;
Jak wybierać ubrania dopasowane do naszych potrzeb;
Jak dbać o ubrania, które już mamy.

Na koniec autorka książki „Slow fashion" przeprowadzi quiz i razem wybierzemy najbardziej aktywną osobę, która otrzyma tę książkę w prezencie!

Monika Szymor - Łodzianka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Uniwersytetu Łódzkiego. Projektantka mody, założycielka marki odzieżowej SheMore. Od lat promuje ideę slow fashion. Publikuje na temat zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialnych wyborów konsumenckich. Autorka książki „Slow fashion". Prowadzi warsztaty i spotkania z cyklu „Jakość nosi się stylowo". Wspomaga kobiety w kształtowaniu własnego wizerunku i stylu. Przewodnicząca Fundacji Moc Kobiet działającej na rzecz wspierania przedsiębiorczości i aktywizacji kobiet na rynku pracy. Prywatnie od dziecka zakochana w książkach, miłośniczka włoskiej kuchni, uważnego kupowania i świadomego życia.

Prowadzącą spotkanie będzie Magdalena Knitter - dyplomowana life coach, trenerka rozwojowa i pedagożka, członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi coachingi indywidualne, warsztaty umiejętności psychospołecznych, oraz grupy rozwojowe dla kobiet, podczas których skupia się na budowaniu relacji oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości i poznania siebie. Autorka książek: „Najważniejsza decyzja” oraz „Kobieta w Wewnętrznej Podróży”.

Grafika: Magdalena Dąbrowska

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pn, 18:00
26.09.2022
3 godz. Piaseczno,
Pracownia Spotkań - Eko Dworzec

Recenzje

brak recenzji