Lista zajęć Maciej Misztal Piątek z offem. Szkoła

Piątek z offem. Szkoła

Kategoria

sztuka / film

Opis

Uczniowie wracają do nauki, a my wracamy do Piątków z offem! Szkoła może być inspirującym miejscem, w którym zdobywa się wiedzę i zawiązuje znajomości na całe życie. Może być też powodem zmartwień i traum, areną walki o zachowanie indywidualizmu. We wrześniu przyjrzymy się jak widzą szkołę niezależni twórcy filmowi i porozmawiamy o wyzwaniach, jakie stoją przed uczniami i nauczycielami w skomplikowanej rzeczywistości. Zapraszamy!

Dzieci przyjdą, reż. Ana Jakimska (Macedonia) 19’

Młody nauczycielka zostaje wysłana do pracy w szkole w górskiej wiosce. Zima jest ostra, a dzieci się nie pojawią. Starsza kobieta obiecuje nauczycielce, że przyjdą, gdy nauczy się rozpalać ogień.

Ad Revidendum, reż. Matúš Ryšan (Słowacja) 12’

Koledzy wyprowadzają Jankę z równowagi w ostatni dzień roku szkolnego. W odwecie atakuje jednego z nich. Przerażona barykaduje się w klasie i szuka wyjścia z beznadziejnej sytuacji.

Dobra nauka, reż. Gu Yu (Francja) 30’

Zbliżają się egzaminy końcowe. Peipei, opuszczona przez rodziców, gnębiona przez nauczycieli i innych uczniów, chce dostać się się na studia artystyczne. Nie umie jednak podporządkować się zasadom instytucji.

#will, reż. Per Sundström (Szwecja) 22’

Młody wideoblogger nagrywa serię nietypowych filmów. Ale nie każdy w szkole jest jego fanem.

godzina rozpoczecia: 19:00

CZAS POKAZU: 85 min

Instruktor

pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również