CePeK - Kisz mi!

Kategoria

edukacja / inne

Opis

Projekt „Pamiętajmy o ogrodach – czyli mądrość Kandyda jesienią” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z Funduszu Edukacji Kulturalnej.

Kontakt z naturą jest udowodnionym naukowo warunkiem zdrowego funkcjonowania człowieka. Chcemy Wam pokazać, że nie trzeba mieć ogromnego ogrodu by cieszyć się kontaktem z przyrodą. Można to osiągnąć również w mikroskali – własnego podwórka, balkonu czy pojedynczej rabaty kwiatowej. Chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w jesiennym projekcie „Pamiętajmy o ogrodach…”, który przekaże Wam wiedzę o roślinach z różnych perspektyw i mamy nadzieję, pozwoli Wam spędzić czas poznając sąsiadów z okolic!

Warsztaty: Kisz mi!
Jesień to czas przygotowań przed trudną zimą. Zabezpieczenie żywności przez kiszenie to jedna z najzdrowszych form konserwacji jaką zna ludzkość. Sam proces kiszenia jest niezwykle fascynujący od strony naukowej. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość przygotowania własnych kiszonek z rozmaitych warzyw. Będziemy korzystać ze starych lokalnych przepisów, oraz najnowszych doniesień naukowych o metodach konserwacji żywności. Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda proces kiszenia od strony chemicznej.

Podczas warsztatów obecna będzie tłumaczka (język ukraiński).

Prowadzenie: Iwona Burgunda.

Termin: 29 października 2022 r. (3 grupy) 9:00, 12:00 oraz 15:00.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
I grupa - 9:00-11:00
II grupa - 12:00-14:00
III grupa - 15:00-17:00


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również