Lista zajęć Ukraiński wielogłos – warsztaty tradycyjnego śpiewu dla początkujących

Ukraiński wielogłos – warsztaty tradycyjnego śpiewu dla początkujących

Kategoria

muzyka / śpiew

Opis

Dwudniowe warsztaty.

Tradycyjne pieśni Ukrainy słyną między innymi z pięknego wielogłosu. Podczas warsztatów będzie możliwość poznania i nauki różnych form ludowego wielogłosu, charakterystycznych dla poszczególnych epok, gatunków i etnograficznych regionów Ukrainy. Tradycyjny wielogłos nie jest jedynie sumą złożonych linii melodycznych. Jest to żywa forma komunikacji, porozumienia między wykonawcami. W trakcie warsztatów będziemy zgłębiać podstawowe zasady budowy i wewnętrznej konstrukcji pieśni wielogłosowych oraz swobodnego poruszania się w ich przestrzeni - jak również techniki samego śpiewu, niezbędne do tworzenia i wykonywania niezwykłych, zachwycających bogactwem muzycznym pieśni.

Warsztaty poprowadzi:
Tetiana Sopiłka - ukraińska wokalistka, etnomuzykolog, pedagog. Absolwentka i wieloletni pracownik naukowy Akademii Muzycznej im. Piotra Czajkowskiego w Kijowie. Jest członkinią powstałego w 1979 roku ukraińskiego zespołu „Drewo”, skupiającego wykonawców i badaczy muzyki tradycyjnej, a także założycielem i liderem warszawskiego zespołu „Dziczka”(powstałej w 2006 roku). Od 1991 roku jeździ po wsiach Ukrainy zbierając oryginalne, archaiczne pieśni, obrzędy i rytuały. Fascynuje ją głównie folklor Ukrainy wschodniej, słynący z rozbudowanych wielogłosowych pieśni lirycznych. Od kilku lat prowadzi badania muzyki tradycyjnej Podlasia, w szczególności prawosławnych pieśni religijnych kanonicznych i paraliturgicznych. Od ponad 20 lat prowadzi warsztaty śpiewu ukraińskiego w Polsce, w Niemczech, we Francji, na Litwie i innych. Jako wokalistka bierze udział w międzynarodowych projektach muzyki tradycyjnej oraz w koncertach muzyki współczesnej. Współpracuje również przy projektach teatralnych, radiowych i filmowych, tworząc oprawę muzyczną, jako konsultant wokalny w technice śpiewu białego.

Warsztaty odbędą sie:
3 grudnia, godz.15:00 – 17:30
4 grudnia, godz.10:00 – 13:00

Cena: 40 zł/2 dni - - cały dochód z opłat przeznaczony będzie na zakup materiałów na zajęcia w ramach projektu „Solidarni z Ukrainą”.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również