Lista zajęć Warsztaty EKOzmiana. Przerabianie ubrań. 10.12.2022

Warsztaty EKOzmiana. Przerabianie ubrań. 10.12.2022

Kategoria

sztuka / zrób to sam

Opis

WARSZTATY PRZERABIANIA UBRAŃ, czyli napraw, przerób i nie wyrzucaj!

Zapraszamy na warsztaty, podczas których nasza prowadząca pokaże, jak wykorzystać i przerobić stare ubrania, jak naprawić i przerobić to, co zalega nam w szafie.

Prosimy o zabranie na warsztaty: 

 • ubrań z dziurą/plamą, które chcemy uratować,
 • tasiemek, koronek, guzików, flamastrów do pisania na materiale.

  Zachącamy, aby wykorzystać to co mamy w swoich domach!

TERMIN: 10 grudnia 2022 r.
GODZINA: 10:00 - 13:00
MIEJSCE: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
DLA KOGO: rodzin z dziećmi, osób starszych, młodzieży, dorosłych. (dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach pod opieką osoby dorosłej).
PROWADZĄCA: Mariola Dzierżawa


Projekt EKOzmiana

Chociaż jeszcze kilka lat temu ekologiczne rozwiązania wymagały od nas większych nakładów pieniędzy, czasu lub energii, dziś jest wręcz odwrotnie. Oto prosty przykład: zrezygnowanie z wody butelkowanej na rzecz kranówki – jest to banalnie proste, ekologiczne i ekonomiczne. A skoro te eko-zmiany przynoszą nam nagrodę również w postaci oszczędności, warto zacząć wprowadzać je w życie już dziś. Zwłaszcza że ich wdrożenie nie wymaga od nas dużego wysiłku.
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu dzięki wygranemu grantowi w V edycji konkursu Moje miejsce na Ziemi od grudnia 2022 do czerwca 2023 r. realizować będzie projekt „EKOzmiana”. Projekt sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN.
W ramach inicjatywy organizowane będą bezpłatne warsztaty dla mieszkańców Gminy Suszec, których celem jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz pokazywanie alternatywnych rozwiązań w duchu zero waste. Na warsztatach będziemy spotykać się co miesiąc, w sobotnie przedpołudnie. Działania kierujemy do szerokiego grona odbiorców, w tym: rodzin z dziećmi, osób starszych, młodzieży itd. A jakie warsztaty zaplanowaliśmy?

 • przerabianie ubrań, czyli napraw, przerób i nie wyrzucaj!,
 • zmiana nawyków domowych, czyli zamień plastik na … ,
 • kuchnia zero waste,
  • naturalne środki czystości i ekokosmetyki,
 • odnawianie mebli,
 • łąka kwietna,
 • moc kompostownika.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, będziemy jednak prosić o przygotowanie/zabranie kilku niezbędnych rzeczy (np. fusy z kawy).

Na każde warsztaty należy zapisać się oddzielnie.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji