Lista zajęć Zajęcia Muzyczno-Rytmiczne - Muzyczna podróż dookoła świata

Zajęcia Muzyczno-Rytmiczne - Muzyczna podróż dookoła świata

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
25.10.2017
Data zakończenia
27.06.2018
Organizator
Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
Filia
BCK – filia Thommego 1
Liczba uczestników
0
Wolnych miejsc
12
Wiek od
5 lat
Wiek do
8 lat

Opis

Zajęcia umuzykalniające to interaktywna wyprawa po świecie dźwięków, rytmów i wyobraźni. Podczas zajęć młodzi uczestnicy poznają instrumenty z różnych kultur świata, utwory muzyczne oraz historie z nimi związane. Będziemy przenosić się w świat muzyki, której do tej pory nie znali. Dowiedzą się, że muzykę można grać nie tylko na prawdziwych instrumentach ale również na wielu przedmiotach codziennego użytku. Będzie też okazja do wspólnej zabawy, poprzez gry rytmiczne. W trakcie zajęć powstanie mini orkiestra, z którą będziemy komponować niepowtarzalną muzykę.

Rezultaty zajęć:

  • Nauka nazw, pochodzenia oraz historii instrumentów świata
  • Poznawanie kultur i tradycji muzycznych z różnych zakątków świata
  • Rozwój umiejętności rytmicznych
  • Rozwój wyobraźni
  • Nauka pracy zespołowej i integracja
  • Wzbudzenie chęci dalszego poznawania i wgłębiania się w świat muzyki

Warsztaty muzyczne to znakomita zabawa i ciekawa forma edukacji, integracja, rozwijanie kreatywności oraz odkrywanie nowych zakamarków dziecięcej wyobraźni. Będziemy uczyć jak tworzyć oraz bawić się muzyką.

Zajęcia poprowadzi perkusista Mateusz Kacper Bartosiewicz. Muzyk ciągle poszukujący i inspirujący się wieloma gatunkami muzycznymi.

Instruktor

Mateusz Bartosiewicz

Perkusista. Od lat współpracuje z Ośrodkiem "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach, gdzie rozpoczął naukę gry na perkusji. Muzyk ciągle poszukujący i inspirujący się wieloma gatunkami muzycznymi takimi jak: jazz, muzyka klezmerska i bałkańka, rock (lat 60', 70' i 80'), muzyka etniczna, free jazz i impro. Członek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Współpracował oraz uczestniczył w warsztatach z takimi muzykami jak: David Krakauer- koncerty i nagrywanie płyty, Evan Parker - koncert, Mikołaj Trzaska - koncerty i współpraca przy nagrywaniu soundtracku do filmu Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń", Raphael Rogiński- koncerty i nagrywanie płyty, Mark Sanders, Tim Daisy, Paul Brody, Steve Swell, Jashua Abrams, Marcin Masecki, Wacław Zimpel, Mike Majkowski, Radek Nowicki i wielu innych. Obecnie związany również z warszawską sceną muzyczną po przez składy: 3275 kg Orchestra oraz Moonzibar.

Koszt:
80 zł miesięcznie
72 zł miesięcznie ze zniżką

Termin:
Gr. 1 Środa 15.00 - 16.00

Miejsce: 
Sala Muzyczna w SP 150

Sposób wpłaty:
Przelew: 50 1240 2034 1111 0010 1127 9175
W tytule przelewu prosimy dopisać rodzaj zajęć oraz imię i nazwisko uczestnika.
Kasa w BCK (ul. Górczewska 201): wtorki, środy i czwartki godz.10:30-19:00.

Kontakt:
Ewa Tyburczy, ewa.tyburczy@bemowskie.pl, 798 991 785