Lista zajęć Izabella Borkowska MOJE CIAŁO – MÓJ DOM – warsztat oparty na metodzie Pilates

MOJE CIAŁO – MÓJ DOM – warsztat oparty na metodzie Pilates

Kategoria

fitness / inne

Opis

Warsztat skierowany jest do osób, które zetknęły się w jakikolwiek sposób z doświadczeniem kryzysu psychicznego – własnego lub innych osób. Metoda Pilates, jako uniwersalna i niemal dla każdego, może pomóc w zrozumieniu tego, co dzieje z ciałem i jaki to może mieć wpływ na codzienne życie.

Warsztat MOJE CIAŁO – MÓJ DOM będzie czasem skupienia się: na sobie, oddechu, odczuwania mocnych i słabych stron ciała. To moment na poznanie własnych możliwości, „skomunikowaniu się” z ciałem i przejęcia odpowiedzialności za siebie, nie tylko podczas kryzysów psychicznych. Najważniejszym celem warsztatu będzie jednak zrozumienie jak wykonywać ćwiczenia, aby nie stosować „przemocy ruchowej” wobec własnego ciała, z zaakceptowaniem asymetrii, bólu czy niedoskonałości.

Kryzys psychiczny wciąż pozostaje tematem tabu, nawet samo określenia działa stygmatyzująco i stereotypowo panuje strach, obawa przed zaburzeniami psychicznymi. W pomocy przy kryzysie psychicznym czy stresie bardzo istotna jest uważność i samoświadomość siebie. Stan długotrwałego stresu, lęku, smutku może znacząco osłabić ciało i wszystkie organy a wtedy też mogą pojawić się objawy i zaburzenia psychosomatyczne. CIAŁO CIERPI RAZEM Z GŁOWĄ I DUSZĄ! Ćwiczenia metody Pilates mogą stać się odpowiedzią na te problemy i być wsparciem przy leczeniu medycznym i terapeutycznym.

Co zabrać? Wygodny, niekrępujący strój, ciepłą bluzę lub kocyk, wodę do picia, ciepłe skarpetki, ręcznik, jeśli chcesz go położyć na macie.

Warsztat poprowadzi Izabella Borkowska – nauczycielka metody Pilates.

Podczas zajęć… uczę poszanowania własnego ciała, zrozumienia zasad metody Pilates oraz ich prawidłowego wykonywania związanego z radością z ruchu. Staram się przekazać sposoby do wzięcia odpowiedzialności za własne ciała, by nie stosować wobec nich „przemocy ruchowej”. W swojej pracy lubię… ludzi i jeszcze raz ludzi! Każdą osobę, która pragnie zmiany, pracy nad sobą a przełamując osobiste ograniczenia, nabywa zrozumienie i świadomość w głowie i ciele.

Koszt udziału w dwuipółgodzinym warsztacie – 100 zł.

Liczba miejsc: 10.

Termin: 29 stycznia 2023, godzi.11.00 - 13.30

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również