Lista zajęć Maciej Misztal Piątek z Offem - Miłość

Piątek z Offem - Miłość

Kategoria

sztuka / film

Opis

Miłość jest tak popularnym motywem w sztuce, że trudno o niej wspomnieć nie ocierając się o banał. Dlatego oddajemy głos twórcom, którzy podjęli ryzyko oryginalnego podejścia do tematu. Sprawdźcie sami, czy im się udało. Po seansie zapraszamy na dyskusję. Spotkajmy się!

Miłosna emigracja, reż. Adi Toledano (Izrael) 22’

Philip postanowił wyjechać z Anglii i zamieszkać z poznaną w Tajlandii Michal w Izraelu. Teraz musi tylko dostać wizę. Ale żeby to się stało, para musi udowodnić „szczerość ich związku” w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

Nieskończoność, która trwa, reż. Akira Kamiki (Brazylia) 19’

Danny i Seiji poznają się na domówce. Od razu rodzi się między nimi uczucie. Czy różnice nie staną im na drodze do szczęścia?

Tylko kochankowie przeżyją, reż. Vladimir Kanic (Chorwacja) 7’

Emily zostaje ranna w wypadku. W drodze do szpitala przez opowieść o miłości, śmierci, pasji i utracie przebija się przez rozmowy otaczających ją osób.

Stuk, puk, bije moje serce, reż. Christoph Rainer (Niemcy) 20’

Beznadziejnie zakochana w byłym chłopaku Lisa podejmuje ostatnią próbę odzyskania miłości. W tym celu musi przekonać ojca do nietypowego poświęcenia.

Połączenie alarmowe, reż. Raphael Biss (Francja) 15’

Czy wypadek samochodowy może doprowadzić do wielkiej miłości?

CZAS POKAZU: 85 min

Termin: 24.02.2023
Godzina rozpoczęcia: 19.00

Instruktor

pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również