Lista zajęć NiedalEKO - Gliniane nawadniacze do roślin

NiedalEKO - Gliniane nawadniacze do roślin

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Podczas warsztatów wykonamy ceramiczne nawadniacze (każdy uczestnik kilka sztuk). Nawadniacz wkopuje się w ziemię w doniczce lub ogródku (zostawiając ponad glebą tylko górną część), napełnia wodą i pozwala aby powoli przesiąkała ona do ziemi. Jest to samoregulujący się mechanizm. Nawadniacz zmniejsza zużycie wody potrzebnej do podlania rośliny, sprawia, że nie paruje ona tak jak przy zwykłym podlewaniu, dodatkowo zapewnia odpowiednie nawilżenie gleby, która „pije” tylko wtedy kiedy jest przesuszona.
Nawadniacze będą wykonane z porowatej, przepuszczalnej dla wody gliny wypalonej w stosunkowo niskiej temperaturze. Nawadniacze zostaną pozostawione do wyschnięcia i wypalania. Prace będą gotowe do odbioru po ok. 2 tygodniach.

Wszystkie materiały będą dostepne na miejscu.

Prowadząca: Magdalena Wojciechowska

Data: 18.03.2023, godz. 11.00-12.30
Cena: 50zł
Miejsce: Piwnica Ceramiczna DKŚ, Smolna 14

Magdalena Wojciechowska: absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Projektowanie Ceramiki, Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Historia Sztuki oraz Studium Pedagogicznego przy warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzi małą pracownię projektowo-produkcyjną specjalizującą się w naczyniach z kamionki emwustudio.pl.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również