Capoeira

Dane podstawowe

Nazwa grupy
Copoeira – zajęcia ruchowo - muzyczne
Data rozpoczęcia
04.11.2017
Data zakończenia
25.06.2018
Organizator
Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
Filia
BCK - filia Oławska 3
Liczba uczestników
0
Wolnych miejsc
16
Wiek od
7 lat
Wiek do
10 lat

Opis

Copoeira – zajęcia ruchowo - muzyczne połączone z elementami wiedzy o kulturze Brazylii. Istotą capoeira są elementy tańca wpływające na płynność ruchów, capoeira to też  wiele elementów akrobatyki, doskonały sposób na połączenie ćwiczeń kształtujących sylwetkę z praktycznym i skutecznym treningiem defensywnym.  Swoją ekspresyjnością i rytmem nawiązuje zarówno do dawnych, rytualnych tańców afrykańskich plemion, jak również obyczajowości charakterystycznej dla Indian z Ameryki Południowej. To jedyna sztuka walki, która łączy w sobie elementy samoobrony, tańca, kultury, muzyki i akrobatyki.

Na zajęciach część czasu będzie poświęcona kulturze, historii i muzyce południowo amerykańskiej a pozostały czas na zajęcia ruchowe.

 

Marek Uzdowski

Licencjonowany instruktor samoobrony, uprawnienia zdobył w Polskiej Akademii Sportu (numer legitymacji 13209/PAS/2012).

Swą fascynującą przygodę z Capoeirą rozpoczął będąc już w szkole średniej, na początku 2000 roku. Uczestniczył w wielu warsztatach organizowanych w Polsce i za granicą, gdzie z wielkim zapałem doskonalił swe umiejętności pod okiem mistrzów i mentorów reprezentujących różne style Capoeira. Jest zwycięzcą II Otwartych Mistrzostw Polski - Gniezno 2016, w kategorii instruktorów.

Od grudnia 2009 roku prowadzi zajęcia dla chętnych w różnym wieku, zapoznając swych uczniów z Capoeirą i jej bogatą, wiekową tradycją. Od kwietnia 2017 posiada stopień instruktorski „Monitor” w najstarszej w stolicy i jednej z najstarszych z grup w Polsce – Beribazu. Poza Capoeirą aktywnie uprawia CrossFit.

Na treningach wymagający i lubiący dyscyplinę, prywatnie bardzo sympatyczny, otwarty i pozytywnie nastawiony do życia.

Motto: Nie ma celów niemożliwych do zrealizowania, są tylko takie, których zrealizowanie wymaga cięższej pracy.

Kontakt: akrobatyka@bemowskie.pl 500 096 853