Lista zajęć # Picasso Woli Letnie Warsztaty Picasso Woli

Letnie Warsztaty Picasso Woli

Kategoria

sztuka / plastyka

Opis

Zapraszamy na letnią edycję warsztatów artystycznych dla dzieci Picasso Woli

Termin: 21.08.2023 – 25.08.2023
Godziny: 08:30-16:30
Grupa wiekowa: Dzieci 7-12 lat
Limit miejsc: 12
Koszt: 700 zł brutto za 5 dni płatne z góry przy rezerwacji, 5% zniżki z Kartą Warszawiaka, 5% zniżki z Kartą Dużej Rodziny. Zniżki nie sumują się.
Zapisy: wyłącznie przez Strefę Zajęć

Karta Kwalifikacyjna i Regulamin Letnich Warsztatów Picasso Woli

Kontakt: [email protected], 609 015 414


W studio plastycznym pod okiem artystów poznasz tajniki sztuk wizualnych. To XI edycja projektu wakacyjnego, dedykowanego dzieciom z grupy wiekowej 7-12 lat. Całokształt wydarzenia, na które składa się 5 dni zajęć na najwyższym światowym poziomie. Wszystkie ćwiczenia będą ściśle powiązane z twórczością Pablo Picasso. Tak więc, będzie można zapoznać się z atrakcyjnymi metodami pracy twórczej w różnorodnych technikach warsztatu artystycznego. Każdego dnia stworzymy niepowtarzalne dzieła w przeróżnych technikach. Przygotujemy specjalną i niepowtarzalną oraz bogatą ofertę zajęć z zakresu grafiki warsztatowej (drzeworyt, monotypia, sitodruk). Zmierzysz się też z pracą na kole garncarskim i poznasz podstawy rzeźby z gliny, inspirowanej między innymi majolikami Picassa. Będzie można zapoznać się z formą przestrzenną a ćwiczenia będą pretekstem do zapoznania się z asamblażami, które upodobał sobie geniusz Pablo. W profesjonalnym atelier artysty zrealizować będzie można również program z zakresu rysunku i malarstwa. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się, czym jest tkanina artystyczna. Wykonane zostaną prace na naturalnym jedwabiu. Zapoznasz się z magiczną sztuką malarstwa prawdziwym woskiem pszczelim. Edukacyjna Pasieka zapewnia krótkie szkolenia pszczelarskie. W plenerze pasieki wykonane zostaną dzieła inspirowane wczesna fazą twórczości Picasso. Własnoręcznie wykonamy też marcepany z miodu, pochodzącego z pasieki Wolskiego Centrum Kultury. Wszystkie ćwiczenia realizowane podczas warsztatów będą zawierały wątek ekologiczny, bowiem aspekt ten jest ważnym ogniwem w działalności Wolskiego Centrum Kultury i tyczy się słynnego projektu EKOsystem. Ostatniego dnia warsztatów przewidziana jest natomiast profesjonalna wystawa oraz uroczysty wernisaż zorganizowany specjalnie dla dzieci.

Instruktor

# Picasso Woli

#
Picasso Woli

Instruktorzy @ Picasso Woli

Małgorzata Arszennik – Ukończyła Historię Sztuki na UKSW, oraz Arteterapię w Instytucie Edukacji Artystycznej APS. Prowadziła zajęcia plastyczne w warszawskich przedszkolach, zajęcia kreatywne dla dzieci i dorosłych. Animatorka działań artystycznych dla młodzieży gimnazjalnej, współorganizatorka imprez kulturalnych. Prowadzi zajęcia ceramiczne w Wolskim Centrum Kultury.

Agnieszka Saks – Artystka, edukatorka, pedagożka. Dyplom z projektowania graficznego w Europejskiej akademii Sztuk, rozszerzony o aneks z grafiki warsztatowej uzyskała w pracowniach prof. Mieczysława Wasilewskiego i dr Waldemara Szysza. Kształciła się pod okiem wielu wybitnych pedagogów i artystów (Franciszka Starowieyskiego, Izabelli Galickiej, Barbary Szubińskiej, Wiktora Zina). Absolwentka Studium Pedagogicznego w zakresie kształcenia plastycznego w A.S.P. w Warszawie. Lubi podkreślać, że jej działalność pedagogiczna i artystyczna to „coś więcej niż praca” – to jej pasja. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów plastycznych dla wszystkich grup wiekowych. Współtwórczyni i współprowadząca projektu Ekosystem łączącego zagadnienia ekologiczne ze sztuką. Tworzy kadzidła i perfumy botaniczne. Twórczyni projektów olfaktorycznych. Autorka i koordynatorka „Picasso Woli”- wakacyjnych warsztatów prowadzonych w WCK. Współpracowała i robiła rysunki dla Burson-Marsteller Poland, Saatchi &Satchi, dla tygodnika WPROST oraz ilustracje dla miesięcznika Mój pies, FOKUS, Home& Market i wielu innych. Obecnie tworzy wyłącznie dla siebie co daje największą satysfakcję i wiele radości. Sztuka, oprócz miłości, wypełnia całe jej życie.

Rajmund Gałecki – Ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2000 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Walentego Wróblewskiego. Od 2007 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia plastyczne w Wolskim Centrum Kultury i w Magazynie Sztuk. Uprawia malarstwo i rysunek. Brał udział w około 60 wystawach w tym 11 indywidualnych.

Pasieka Edukacyjna i Małgorzata Brendel – Założycielka Stowarzyszenia Przyjaciół S.O.S. oraz autorka projektu Pasieka Edukacyjna skupionego na propagowaniu pszczelarstwa i bartnictwa oraz ochronie zapylaczy. Praca Pasieki Edukacyjnej opiera się na zaangażowaniu wolontariuszy. Od 2018 r. Pasieka Edukacyjna współpracuje z Wolskim Centrum Kultury w ramach Ekosystemu, organizując dla mieszkańców wiele atrakcyjnych spotkań, warsztatów i prezentacji. Dzięki tej współpracy na Woli powstało Koło Pszczół z pasieką i domkiem do apiterapii. Inicjatywy realizowane wspólnie z Wolskim Centrum Kultury w 2018 r. uhonorowano nagrodą “Słoneczniki”.

Bożena Wiśniewska – Wymyślam, opracowuję i przeprowadzam warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych (plastyczno-architektoniczne oraz florystyczne). Dziecięca imaginacja nie ma sobie równych. Rozwijana staje się źródłem kreatywności. Dlatego ważne wydaje mi się, aby dać dzieciom szansę na zetknięcie się z inną estetyką, formą zabawy czy spędzania wolnego czasu. Nie chodzi o kreowanie gustu, raczej o pokazanie alternatywy. Dziećmi jestem oczarowana. Można się od nich bardzo wiele nauczyć. Przede wszystkim entuzjazmu, chęci poznania oraz nowatorskiego podejścia do sprawy. Pozwólmy dzieciom na samodzielne tworzenie przestrzeni i ciągłe jej przetwarzanie. Pozwólmy im tworzyć ich miejsca. To, że jestem zarówno plastykiem, nauczycielem i florystką pozwala mi wplątywać się w przeróżne akcje i przedsięwzięcia związane z edukacją artystyczną dzieci. Najważniejsze, żeby im nie przeszkadzać. Od lat prowadzę autorskie warsztaty archiTEKTURKI (nagroda Słoneczniki 2019), hopART –Otwarta Pracownia, Rysunek i Malarstwo.

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pn, 08:30
21.08.2023
8 godz. Warszawa,
Wolskie Centrum Kultury (Działdowska 6)
2 wt, 08:30
22.08.2023
8 godz. Warszawa,
Wolskie Centrum Kultury (Działdowska 6)
3 śr, 08:30
23.08.2023
8 godz. Warszawa,
Wolskie Centrum Kultury (Działdowska 6)
4 czw, 08:30
24.08.2023
8 godz. Warszawa,
Wolskie Centrum Kultury (Koło Pszczół)
5 pt, 08:30
25.08.2023
8 godz. Warszawa,
Wolskie Centrum Kultury (Działdowska 6)

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również