Lista zajęć PASJODZIELENIE pracownia rozwoju - spotkanie z Katarzyną Matuszewską i jej obrazami.

PASJODZIELENIE pracownia rozwoju - spotkanie z Katarzyną Matuszewską i jej obrazami.

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Spotkanie z Katarzyną Matuszewską i jej obrazami 27 października 2023 r. godz. 18:00

W zaproszeniu skierowanym do nas uczestników spotkania Katarzyna Matuszewska napisała:

Gdyby ktoś przed laty powiedział mi, że namaluję obraz i to nie jeden… roześmiałabym się i powiedziała, że to niemożliwe, że nigdy się nie odważę. Bo to było tylko skrytym marzeniem. Tak myślałam...

Jako dziecko uwielbiałam podpatrywać mojego wujka- grafika i ciocię, jak rysowali. Wspólnie oglądaliśmy albumy i czytaliśmy książki, ilustrowane przez najwybitniejszych polskich artystów. W domu mama pięknie układała kwiaty w wazonie, a gdy przygotowywała jakiś posiłek, słyszałam „Ooo, jeszcze trzeba coś czerwonego dodać, a na koniec trochę zieleni…będzie ładniej.” Babcia haftowała, mamy siostry szyły ubrania, robiły na drutach i szydełku. A ja chłonęłam wszystko. Nauczyłam się szyć, haftować, robić swetry. Ale malować wciąż nie miałam odwagi.

Gdy w muzeach patrzyłam na obrazy, najchętniej stawałam najbliżej jak się dało, żeby móc dokładnie zobaczyć ślady pędzla, odcień farby, jej warstwy. Kunszt. Jakież było moje zdziwienie, gdy będąc we Lwowie zobaczyłam maleńki obraz Goi – „Maja na balkonie”. Przecież to było zaledwie kilka pociągnięć pędzla, genialnych pociągnięć, które stworzyły postać kobiety.

Sztuka zawsze była dla mnie ważna. Lata temu współtworzyłam wydawnictwo dla dzieci, które z założenia stawiało nacisk na stronę graficzną książek. Gdy prowadziłam zajęcia kulinarne, zwracałam szczególną uwagę na piękno potraw, na kolor. I nagle stwierdziłam, że muszę przestać bazgrolić na przypadkowych kartkach. Że przyszedł czas zmierzyć się ze swoją nieśmiałością, z odwiecznym krytykiem wewnętrznym i spróbować malować. I zaczęłam. I robię to od kilku lat.

„Pasjodzielenie” to cykl warsztatów prowadzonych w ramach Pracowni Rozwoju Osobistego, inspirowanych sąsiedzkimi działaniami i pasjami, które dostarczają cennej wiedzy i umiejętności z bardzo różnych obszarów – od muzyki, rękodzielnictwa, ekologii po modę, dbanie o zdrowy styl życia i wiele innych. Każde spotkanie, szczególnie mieszkających „po sąsiedzku” osób jest cenną lekcją i niezwykle ciekawym doświadczeniem. Czasami staje się nawet początkiem nowej pasji czy zajęcia, które przynosi spełnienie i satysfakcję.

Zaproszeni goście dzielą się swoimi pasjami i historią, stając się często dla uczestników warsztatów źródłem inspiracji. Dzięki tym spotkaniom możemy poznać obszary dotąd nieznane, zdobyć nowe umiejętności i poznać ludzi, którzy również chcą się rozwijać, tak, aby realizować swoje marzenia.

Dzięki „Pasjodzieleniu” możemy po prostu wzajemnie się inspirować, uczyć i dobrze bawić. *

Prowadząca: Magdalena Knitter- dyplomowana life coach, trenerka rozwojowa i pedagożka. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada również certyfikat trenerski Teorii Ról Zespołowych wg dr M. Belbina. Specjalizuje się w tematach: szczęścia, relacji interpersonalnych, wzmacniania poczucia własnej wartości, komunikacji oraz współpracy. Prowadzi warsztaty umiejętności interpersonalnych, grupy rozwojowe, coachingi indywidualne oraz wyjazdy z rozwojem dla kobiet do Włoch.

Prowadzi też zajęcia dla pracowników firm, dla Biur Karier, wykładowców oraz studentów w zakresie budowania efektywnych zespołów oraz współpracy w zespole.

Autorka książek: „Najważniejsza decyzja” oraz „Kobieta w wewnętrznej podróży”.

Pracownia Rozwoju Osobistego to projekt, który powstał, aby dać możliwość wszechstronnego, szeroko rozumianego rozwoju każdemu człowiekowi, bez względu na wiek. Projekt ten działa na Dworcu Kultura CK w Piasecznie, we współpracy z Magdaleną Knitter Coaching, która rozwojem osobistym zajmuje się już od kilkunastu lat. Pomysł na niego wyrósł z warsztatów Grupy Rozwojowej dla kobiet, którą Magdalena Knitter prowadzi w CK Piaseczno od 9 lat. Doświadczenia pracy z ludźmi pokazały, że rozwój nie tylko podnosi poziom samoświadomości, ale pomaga spełniać się w bardzo różnych obszarach: społecznym, emocjonalnym czy zawodowym. Sprawia, że nie stoimy w miejscu, lecz dążymy do uzyskania pełni naszego potencjału, rozwijania posiadanych talentów lub odkrywania nowych, a także wypracowywania nowych umiejętności. Jest zatem siłą napędową, umożliwiającą realizację swoich marzeń i celów.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pt, 18:00
27.10.2023
2 godz. Piaseczno,
Pracownia Spotkań - Dworzec Kultura

Recenzje

brak recenzji