Lista zajęć ISKRY NIEPODLEGŁEJ, sobota, 18 listopada 2023 godz.10.00-16.00

ISKRY NIEPODLEGŁEJ, sobota, 18 listopada 2023 godz.10.00-16.00

Kategoria

edukacja / inne

Opis

ISKRY NIEPODLEGŁEJ podróżują po Polsce, a teraz zawitają również do Starych Babic! Mobilne widowisko edukacyjne Biura "Niepodległa" stanie na parkingu przed Domem Kultury Stare Babice (Zielonki-Parcela, ul. Południowa 2a).

Naczepa ekspozycyjna dostępna będzie dla wszystkich naszych mieszkańców całkowicie BEZPŁATNIE!
Każdy powinien zobaczyć ten niezwykły spektakl, zobacz zwiastun i sam się przekonaj: https://www.youtube.com/watch?v=U-icswOoBPs

W projekcie ISKRY NIEPODLEGŁEJ zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla odbiorcy niezapomniane doświadczenie działające na zmysły. Nowoczesne technologie wizualne służą prezentacji faktów i postaci, które składają się na niesamowitą opowieść o potencjale naszej wspólnoty. Celem projektu jest m.in. wzmacnianie wspólnoty obywatelskiej wokół wartości wspólnych dla polskiej historii i tożsamości. Organizatorzy mają nadzieję, że wychodząc ze spektaklu każdy będzie mógł poczuć, że niezależnie od swoich talentów, może stać się ISKRĄ NIEPODLEGŁEJ i zmieniać świat wokół siebie.

NOWOCZESNY SPEKTAKL PODRÓŻUJĄCY – ISKRY NIEPODLEGŁEJ przedstawia wybitne postaci Polek i Polaków XIX, XX i XXI wieku, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu dziś wpływają na nasze życie. Dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano oryginalną muzykę, a razem tworzą one spójny spektakl. Narratorem prowadzącym odbiorców drogą polskich dokonań jest wykreowany cyfrowy byt. Podczas tworzenia spektaklu wykorzystano także nowoczesne narzędzia, jak mobilny ekran transparentny czy obrazy wykreowane przez sztuczną inteligencję.
Pokaz Iskry Niepodległej wspiera interdyscyplinarne myślenie o historii i społeczeństwie i uświadamia, że ważne dokonania z zakresu nauk przyrodniczych mają wpływ na zmiany zachodzące w świecie.

Dźwięki, światła, porywista narracja oraz zaangażowanie uczestników i uczestniczek mogą zainteresować widza w każdym wieku. Dla młodszych będzie to jednak przede wszystkim doświadczenie emocjonalne. Intensywność przeżycia jest duża – wiele bodźców wizualnych na niewielkiej przestrzeni może sprawić, że spektakl okaże się trudny w odbiorze. Tempo przekazywania treści i ich rodzaj dostosowane są do możliwości poznawczych młodzieży, dlatego pokaz najlepiej oddziałuje na uczniów i uczennice od IV klasy szkoły podstawowej.

Widowisko trwa 25 minut, obowiazują zapisy przez strefę zajęć.
Jeżeli przybędą osoby niezapisane, a zostaną jeszcze wolne miejsca, takie osoby będą mogły uczestniczyć w pokazie bez żadnego problemu.

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
Zapraszamy!

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji