Lista zajęć PięknoPole: T-shirt yar – szydełkowanie włóczką ze zużytych t-shirtów

PięknoPole: T-shirt yar – szydełkowanie włóczką ze zużytych t-shirtów

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Warsztaty szydełkowania dywaników i koszy z wykorzystaniem włóczki, zrobionej samodzielnie ze starych koszulek. Włóczkę "t-shirt yarn" można kupić, ale można poznać kilka technik jej pozyskiwania. O tym, jak ciąć koszulki i przerabiać ją na włóczkę? Jak dobrać odpowiednie szydełko do grubości włóczki? Jakich ściegów używać? O tym wszystkim dowiesz się w czasie naszego spotkania.

Joanna Michalska-Brzezińska - z wykształcenia plastyk i projektant odzieży, zdobywczyni Mazowieckiej Nagrody Inspiracji Kulturalnych oraz stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od lat związana z igłą i nitką, projektując i szyjąc odzież, akcesoria, zabawki dla dzieci.

Pięknopole - projekt edukacji ekologiczno-artystycznej na Żoliborzu. Nazwa projektu nawiązuje do historycznego pochodzenia słowa Żoliborz: Joli Bord, czyli „Piękny Brzeg”. PięknoPole to pole uczestnictwa w warsztatach artystycznych, ściśle związanych z naturą, lokalnym ekosystemem i świadomym odzyskiwaniem odpadów.

Cykl realizowany w ramach pilotażu Funduszu Edukacji Ekologicznej we współpracy z Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy i Staromiejskim Domem Kultury. Projekt jest zgodny z Zieloną Wizją Warszawy: https://eko.um.warszawa.pl/-/zielona-wizja-warszawy

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 wt, 17:30
21.11.2023
2 godz. Warszawa,
Fort Sokolnickiego

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również