Lista zajęć PięknoPole: Biżuteria ze złomowiska, czyli miedź czy nie mieć?

PięknoPole: Biżuteria ze złomowiska, czyli miedź czy nie mieć?

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Warsztaty tworzenia biżuterii z resztek miedzianych przewodów, odpadów poremontowych z instalacji cieplnej lub blachy z pokryć dachowych. Miedź w wymiarze duchowym symbolizuje miłość i równowagę. Jest też niezbędna w procesie odradzania się krwi w organizmie. Pierwiastek ten może wchłaniać się przez skórę poprzez kontakt z miedzianą biżuterią.

Krzysztof Kowalewski – ekolog i inżynier, twórca programu projektów z zakresu edukacji ekologicznej w Wolskim Centrum Kultury i Żoliborskim Domu Kultury.

Pięknopole - projekt edukacji ekologiczno-artystycznej na Żoliborzu. Nazwa projektu nawiązuje do historycznego pochodzenia słowa Żoliborz: Joli Bord, czyli „Piękny Brzeg”. PięknoPole to pole uczestnictwa w warsztatach artystycznych, ściśle związanych z naturą, lokalnym ekosystemem i świadomym odzyskiwaniem odpadów.

Cykl realizowany w ramach pilotażu Funduszu Edukacji Ekologicznej we współpracy z Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m.st. Warszawy i Staromiejskim Domem Kultury. Projekt jest zgodny z Zieloną Wizją Warszawy: https://eko.um.warszawa.pl/-/zielona-wizja-warszawy

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 czw, 19:15
07.12.2023
2 godz. Warszawa,
Fort Sokolnickiego

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również