Lista zajęć Akcja Lato

Akcja Lato

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
02.07.2018
Data zakończenia
27.07.2018
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Filia
Dwór Czeczów
Liczba uczestników
130
Wolnych miejsc
70
Wiek od
6 lat
Wiek do
13 lat

Opis

AKCJA LATO 2018

WAKACYJNY KALEJDOSKOP WRAŻEŃ

 

Akcja Lato pod znakiem twórczych eksperymentów z kolorami, dźwiękami, smakami, ruchem, tańcem i świetną zabawą!

 

Warsztaty:

- tworzenie kosmetyków (kuleczki do kąpieli, warsztaty mydlarskie, eksperymenty z bańkami mydlanymi: zamykanie dzieci w bańkach mydlanych)

- warsztaty tworzenia niepowtarzalnych toreb bawełnianych 3D. Bawełniane torby będą ozdabiane kawałkami kolorowego filcu, który naklejany warstwami, pozwoli osiągnąć efekt trójwymiarowej dekoracji. Z filcu można np. wycinać zwierzątka i nadawać im wypukłe kształty lub kolorowe kwiaty.

- warsztaty tworzenia ręcznie malowanych autorskich T-shirtów

- warsztaty dietetyczno-kulinarne – mają na celu promowanie zdrowych nawyków żywienia. Motywem przewodnim będą twórcze eksperymenty z kolorami i smakami, kolorowe i zdrowe desery.

- warsztaty druku 3D

- warsztaty teatralne- warsztaty taneczne

- warsztaty tworzenia największego (lub najdłuższego) wakacyjnego kolażu. Będzie to próba ustanowienia wakacyjnego rekordu Dworu Czeczów.

- warsztaty podróżnicze; prowadzenie: Poznajemy Świat. Tematy:

„W Krainie Wulkanów” – na warsztatach dzieci będą miały okazję dotknąć prawdziwej lawy z kilkunastu wulkanów (między innymi z włoskiej Etny, z Arenal w Kostaryce, La Concepcion z Nikaragui, czy polskiej Ostrzycy); dotknąć i powąchać siarki z krateru Nissiros z Grecji i błota z El Totumo w Kolumbii; odkryć, jak „działa” wulkan, uczestnicząc w 2 eksperymentach obrazujących wybuch wulkanu i wypływającą lawę; dowiedzieć się, gdzie w Polsce spotkamy wulkany i czy one jeszcze wybuchną.

„Przygotowanie do Wielkiej Wyprawy” – warsztaty te świetnie nadają się do realizacji tematu ‘bezpieczne wakacje’. Dzieci na zajęciach zdobędą wiedzę o tym, jak dbać o bezpieczeństwo w podróży; nauczą się czytać różne informacje z mapy; poznają zasady pakowania się na różnego typu wyjazdy; pooglądać przydatne podróżnicze rekwizyty, jak zestaw przetrwania, folia NRC, kompas, moskitiera, czapka ochronna do dżungli, krótkofalówki; nauczą się rozkładać namiot i wejść do różnej grubości śpiworów; w końcu pospacerują w butach polarnika.

„Smocza Indonezja” – na warsztatach odkryją niezwykły kraj położony aż na 17 000 wysp. Poznają różne smoki zamieszkujące indonezyjskie lasy, plaże i głębiny morskie. Oglądną spektaklu wayang, czyli taniec cieni. Dowiedzą się także, co to jest batik i przymierzą kolorowe batikowe stroje. Zagrają także na prawdziwych instrumentach z Jawy, Sumatry i Bali, takich jak bambusowe angklungi i dźwięczne gamelany.

- warsztaty tworzenia lalek teatralnych. Są wspaniałą okazją, aby nie tylko stworzyć własną lalkę, ale także nauczyć się ją animować. Dzięki twórczemu charakterowi zajęć dzieci rozwijają swoją wyobraźnię i zdobywają nowe umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc.

- malowanie na folii przeźroczystej w terenie

- warsztaty sensoryczno-motoryczne „Boblesy”

- warsztaty wokalne „Wakacyjny śpiewnik”

- warsztaty modelarskie

 

Wycieczki:

- zwiedzanie Muzeum Podgórza

- Żywe Muzeum Obwarzanka

- Wycieczka do Teatru Szczęście na Czarodziejską lekcję 

- Do Pieskowej Skały oraz Ojcowskiego Parku Narodowego

- wyjście do kina

 

Koszt: 50 zł/ tydzień; 15 zł /dzień