Lista zajęć Sobótkowe warsztaty z Agatą Harz, czyli tradycyjne polskie pieśni i tańce przesilenia letniego.

Sobótkowe warsztaty z Agatą Harz, czyli tradycyjne polskie pieśni i tańce przesilenia letniego.

Kategoria

Opis

 

 

 

Zapraszamy na kolejne warsztaty z Agatą Harz – wokalistką i współautorką awangardowej grupy Księżyc, która gościła na Bemowie w listopadzie 2017 w ramach cyklu „Folkowo Bemowo” oraz prowadziła warsztaty śpiewu białego. Tym razem tematem warsztatów będą obrzędowe pieśni i tańce związane z letnim przesileniem, czyli Nocą Kupały.

 

Biały głos, nazywany też naturalnym, jest archaiczną techniką wokalną charakterystyczną dla kultur tradycyjnych Europy środkowo-wschodniej. Starodawne pieśni obrzędowe, taneczne, liryczne czy religijne ożywają i nabierają prawdziwego blasku zaśpiewane białym głosem. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które miały już kontakt z tego rodzaju śpiewem, jak i dla początkujących. Na warsztatach można będzie zapoznać się z pięknem polskiej muzyki tradycyjnej , odnaleźć swój naturalny głos i odnaleźć radość wspólnego śpiewania. Poznamy też satysfakcję, jaką daje wykorzystanie różnych możliwości własnego głosu.

 

Agata Harz – śpiewa polską i słowiańską muzykę tradycyjną in crudo oraz własną twórczość. W projektach artystycznych korzysta z różnych technik wokalnych. Jest współautorką awangardowej grupy Księżyc. Współpracowała ze Stowarzyszeniem „Dom tańca” od początku jego istnienia: jako animatorka (Tabory), trenerka głosu (śpiew biały, edukacja dzieci i młodzieży) W latach 2005-06 zrealizowała autorski projekt pt. „Muzyka jednej wsi – Łukowa” w Biłgorajskiem. Od 2005 roku prowadzi autorski cykl nauki śpiewu głosem naturalnym „Wniebogłosy”, który realizowała m.in. na Taborach, Festiwalach (np. Skrzyżowanie Kultur, Wszystkie Mazurki Świata, Akademia Muzyków Wędrownych, Dźwięki Północy, Klub Tyndyryndy Festiwalu w Kazimierzu) czy w ramach zajęć w Instytucie Kultury Polskiej UW.

 

30 czerwca godz. 15.00-18.00

Sala Widowiskowa Bemowskiego Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Górczewska 201

Cena: 50 zł za jeden warsztat

Nabór trwa do 26 czerwca

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 15:00
30.06.2018
3 godz. Warszawa,
Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy

Recenzje

brak recenzji