Lista zajęć Klub Rodziców - zajęcia gordonowskie

Klub Rodziców - zajęcia gordonowskie

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
03.09.2018
Organizator
Centrum Kultury Podgórza
Filia
Dwór Czeczów
Liczba uczestników
97
Wolnych miejsc
-34
Wiek do
3 lat

Opis

Proponowane przez nas zajęcia w ramach Klubu Rodziców dzięki swojemu zróżnicowaniu są ukierunkowane na wszechstronne wspieranie rozwoju dziecka, pobudzają ich aktywność, wzmacniają kompetencje i więzi między rodzicem a dzieckiem, pokazują w końcu, jak współpracować w gronie rówieśników. 

Zajęcia umuzykalniające wg metody prof.  E.E. Gordona

Zajęcia polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki). We wspólnej zabawie wykorzystywane są również takie akcesoria jak chusta Klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji, jak można się bawić przy muzyce i z muzyką. Umuzykalnianie metodą prof. Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania się. Dzięki nim dzieci zyskują także większą płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto pojawiają się i inne zalety, przede wszystkim większa zdolność koncentracji, co z kolei ma niebotyczny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. 

Zajęcia rozpoczynają się od 21.09.2018 r. i odbywać się będą w piątki:

- godz. 9.30 grupa I (0-12 miesiąca życia)

- godz. 10.20 grupa II (1-2 lat)

- godz. 11.15 grupa III (2-3 lat)

 Prowadzenie: Monika Madej

W ramach Klubu Rodziców proponujemy także:

- zajęcia ogólnorozwojowe (czwartki)

- warsztaty sensoryczne "Boblesy" (środy)

- zajęcia muzyczne z nauką j. angielskiego (+2 lata)

- ponadto spotaknia, warsztaty i in.

 

Zainteresowanych  rodziców prosimy o kontakt  z biurem Dworu Czeczów: osobiście, telefonicznie: 509 590 322, 12 651 39 13  lub mailowo: czeczow@ckpodgorza.pl

Do udziału w zajęciach uprawnia całoroczna Karta Klubu Rodziców - koszt 10 zł