Lista zajęć Silesia Gospel Choir - warsztat dla młodzieży i dorosłych

Silesia Gospel Choir - warsztat dla młodzieży i dorosłych

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
15.12.2018
Data zakończenia
16.12.2018
Czas trwania
05:00
Organizator
Teatr Ziemi Rybnickiej
Liczba uczestników
83
Wolnych miejsc
1
Wiek od
14 lat

Opis

Warsztaty wokalne GOSPEL w ramach XII SILESIA GOSPEL FESTIVAL  im. Norberta Blachy - dwudniowe intensywne warsztaty wokalne.

Wśród prowadzących: Adam Kosewski znakomity nauczyciel, animator, kompozytor, aranżer. Darnita I Kirk Rogers trenerzy wokalni z USA. 

Jest to warsztat dedykowany dorosłym i młodzieży do 14 r.ż.
Opłata za cały warsztat 50 zł przy płatności do 5.11.2018, od 6.11.2018 - 70 zł.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.
Warsztaty odbywają się w siedzibie Teatru Ziemi Rybnickiej w Rybniku przy ul. Plac Teatralny 1.
Udział w Koncercie Galowym jest nieodłączną częścią warsztatów. Uczestnicy wystąpią w Koncercie Galowym w niedzielny wieczór (16.12.) w sali widowiskowej Teatru obok swoich nauczycieli i gwiazd festiwalu. To niezwykłe przeżycie dla wszystkich uczestników i publiczności. Koncert pełen emocji i wzruszeń.

więcej szczegółów na stronie festiwalu www.silesiagospelfestival.pl  

 

Danita i Kirk Rogers, znani lepiej jako The Real Rogers, to pochodzący z Atlanty w stanie Georgia artyści reprezentujący nurt amerykańskiego gospel.  Ich muzyka jest głęboko zakorzeniona w amerykańskim kościele chrześcijańskim, w którym oboje zostali wychowani. Od 2011 roku mieszkają w Niemczech, prowadząc chóry: Joy of Gospel (Langerwehe) oraz Voices of Praise (Aachen).

Danita Rogers, charyzmatyczna chórmistrzyni, jest znana ze swojego potężnego, pięciooktawowego sopranu. Jej uduchowiony, energiczny charakter stanowi inspirację zarówno dla chórów, które prowadzi, jak również dla widowni, która po paru minutach koncertu zaczyna odbierać i reagować na wysoki poziom energii artystki.
Kirk Rogers, prywatnie mąż Darnity,  to muzyk o trzydziestoletnim doświadczeniu, silnym tenorze
i doskonałej muzykalności. Jego gra na instrumentach klawiszowych i sposób prowadzenia chóru wywiera ogromny, pozytywny wpływ na publiczność.

The Real Rogers przeprowadzili wiele warsztatów oraz koncertów na terenie Europy, poprzez które prezentują autentyczną muzykę gospel i to co w niej najlepsze. The Real Rogers posiadają wiele lat muzycznego i aktorskiego doświadczenia co sprawia, że praca warsztatowa daje uczestnikom wiele inspiracji do dalszej pracy. Mają silne osobowości, pełni wiary, wnoszą do warsztatowej pracy i repertuaru pełnię emocji, nutę refleksyjności oraz niczym nie zmąconą, czystą radość, która działa kojąco na duszę. Danita i Kirk Rogers to artyści  wyczuleni na wrażliwość swoich odbiorców.

Danita i Kirk Rogers dzielili scenę muzyczną i pojawiali się na planie produkcji telewizyjnych obok takich artystów jak Edwin Hawkins, Richard Smallwood, Tyler Perry, Will Smith, Roger Whittaker, Florian Silbereisen, Howard Carpendale oraz wielu innych.

Danita i Kirk Rogers gościli w Rybniku w 2016 podczas roku X edycji festiwalu. Przez uczestników festiwalu zostali zapamiętani jako znakomici, pełni wyrozumiałości i ciepła nauczyciele. Ich występ wraz chórem warsztatowym był niezwykle energetyczny. 

Adam Kosewski - aranżer, kompozytor, pianista, wokalista, pedagog. 
Z wyróżnieniem ukończył studia w Instytucie Jazzu w Akademii 
im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji oraz 
w 2011 roku podyplomowe studia muzyki filmowej, komputerowej i twórczości audiowizualnej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest doktorantem Akademii Muzycznej w Katowicach w zakresie kompozycji. Jest instruktorem warsztatów gospel (m.in. w Olsztynie, Gliwicach, Opolu, Rybniku, Ostródzie). Od 2012 roku jest dyrektorem artystycznym Silesia Gospel Festival w Rybniku. Jego pasją jest pisanie muzyki i prowadzenie dużych zespołów, w szczególności orkiestr symfonicznych i chórów gospel. Jest autorem aranżacji i dyrygentem orkiestry smyczkowej Sela Music Orchrstra, która wzięła udział w nagraniach płyty TGD „Liczy się każdy dzień” a w 2014 na Festiwalu Nadziei na stadionie Pepsi Arena w Warszawie, gdzie orkiestra oraz blisko 1000 osobowy chór wykonały 8 pieśni w jego aranżacjach. Aranżował muzykę dla wielu artystów, zespołów, chórów oraz do programów telewizyjnych, m.in. dla TGD, EXit, Chóru żeńskiego Schola Cantorum Bialostociensis, Marcina Wyrostka, Zbigniewa Wodeckiego, programu Hit Hit Hurra; koncertował z wieloma zespołami na terenie kraju i za granicą, m.in. z Ronem Kenoly, Misio Musica, Trzecią Godziną Dnia. Brał udział w nagraniach kilku płyt, m.in. Podróż z Missio Musica, Dać nadzieję chórem gospel z Olsztyna, Liczy się każdy dzień TGD, Moc miłosierdzia i Dokąd iść Roberta Kasprowicza, Bez Ciebie nie ma mnie Gabi Gąsior i Holy Noiz, Wolność jedno ma imię Exit, Znameni Good Work. Był także instruktorem wokalnym w programie TVP2 „Bitwa na głosy”, współpracując z drużynami Haliny Mlynkovej i Edyty Górniak. Od 2008 roku jest dyrektorem i wykładowcą Misji CSM, która organizuje szkolenia dla muzyków i liderów uwielbienia z kościołów chrześcijańskich. Łącząc pasję do muzyki oraz umiejętność współpracy z ludźmi inspiruje innych do poznawania i uwielbienia Stwórcy.