Lista zajęć Akrobatyka - Alto

Akrobatyka - Alto

Dane podstawowe

Data rozpoczęcia
11.09.2018
Data zakończenia
31.08.2019
Organizator
Centrum Kultury Wilanów
Typ
kursy
Filia
Aleja Rzeczypospolitej 14
Liczba uczestników
65
Wolnych miejsc
7
Wiek od
4 lat
Wiek do
13 lat

Opis

Nazwa zajęć: Akrobatyka
Prowadzący: Zuzanna Pieńkowska, Mateusz Biankecki
Wiek: 4-13 lat
Dzień i godzina zajęć: wtorki 16.15-17.00, 17.00-17.45 i/lub czwartki 18.15-19.00 (4-6 lat) oraz wtorki 17.50-18.50, 19.00-20.00 i/lub czwartki 19.05-20.05 (7-13 lat)
Koszt: 100 zł miesięcznie (1 x tyg.), 150 zł miesięcznie (2 x tyg.)

Możliwość skorzystania ze zniżki 50% na jedne wybrane zajęcia po okazaniu w Recepcji CKW: Karty Dużej Rodziny.
Zniżka nie obowiązuje na zajęciach indywidualnych.

Zapraszamy dzieci na zajęcia akrobatyki. Na specjalnie wyposażonej sali dziecko rozwinie nowe umiejętności gimnastyczne i akrobatyczne. Wykwalifikowana kadra zapewnia dzieciom bezpieczeństwo, fantastyczną zabawę oraz wsparcie w kształtowaniu cech motorycznych

Akrobatyka oraz gimnastyka od podstaw, czyli nauka zdrowych wzorców zachowań i prawidłowy rozwój ciała poprzez wzmocnienie i ukształtowanie postawy. Na zajęciach skupimy się na kształtowaniu koordynacji ruchowej i gibkości, celem przygotowywania do coraz bardziej złożonych elementów ruchowych, pomagających zaadaptować uczestników do każdego rodzaju wykonywanego sportu. Nie zabraknie takich ćwiczeń jak stanie i chodzenia na rękach, mostki, piramidki oraz, w późniejszym etapie, przerzuty oraz inne akrobatyczne ewolucje.

Poglądowy plan zajęć:
● balans i równowaga m.in. (stanie na rękach, głowie, mostek)
● przerzut bokiem oraz w przód i tył
● aranż wykonywanych elementów
● rozciąganie

Treningi prowadzone są z zachowaniem należytej ostrożności i asekuracji instruktora, który przede wszystkim dba o bezpieczeństwo uczestników.

Uczymy się poprzez zabawę, ale nie zapominamy o zaangażowaniu i dobrym humorze :-)

Zuzanna Pieńkowska:
Jestem Instruktorem akrobatyki i gimnastyki sportowej, pasjonatką Acro-yogi i zawodniczką Street Workout’u w kategorii Freestyle.
Uwielbiam, gdy mogę współpracować z dziećmi i młodzieżą szkolną, lubię wykorzystywać ukryty w nich potencjał, patrzeć jak się rozwijają . Sprawia mi to ogromną satysfakcję i chęć dalszej pracy w tym kierunku. Lubię dzielić się zdobytą przez lata wiedzą i umiejętnościami.
Moje zajęcia nauczą Cię lepszej kontroli, koordynacji i świadomości ciała, a przy tym dobrej zabawy.
Czekam na Ciebie, bo mam nadzieję, że dzięki regularnym zajęciom podobnie jak ja włączysz ruch do codziennej aktywności, a może również odkryjesz swoją nową pasję.
Razem tworzymy zespół, dlatego będziemy też ćwiczyć w parach i grupach.
Na moich zajęciach będziemy uczyć się podstaw gimnastyki: stania na rękach, mostków, przejść w przód/tył, poziomek gimnastycznych, piramid akrobatycznych, a także elementów akrobatycznych: przerzutów, salt, fiflaków i wiele, wiele innych…

Mateusz Biankecki:
Jestem absolwentem AWF-u, wieloletnim pasjonatem sportów związanych z oryginalnymi przejawami ruchu. Uwielbiam różne jego wyrazy, od tradycyjnej gimnastyki po widowiskowy tricking. Skupiam się na ciekawych łączeniach elementów, stabilności wykonania oraz eksplozywności form. Doświadczenie trenerskie zdobyłem prowadząc stałe zajęcia z dzieci i młodzieżą szkolną, m.in. w: „UKS Derby”, „Temple Of Dimensions Koło” oraz jako trenner akrobatyki w „Hangar 646 Warszawa”. Do każdego uczestnika swoich zajęć dobieram indywidualny tok nauczania.