Lista zajęć Łowcy Tajemnic-Archeologia dla Najmłodszych

Łowcy Tajemnic-Archeologia dla Najmłodszych

Kategoria

Opis

Nazwa zajęć:Łowcy Tajemnic-Archeologia dla Najmłodszych

Prowadzący :Marcin Gostkowski

Wiek: 7+

Dzień i godzina zajęć:poniedziałek 19:15-20:15

Koszt:1xtyg.120zł/m-c

Możliwość skorzystania ze zniżki 50% na jedne wybrane zajęcia po okazaniu w Recepcji CKW: Karty Dużej Rodziny. 
Zniżka nie obowiązuje na zajęciach indywidualnych.

Opis zajęć:

Niemal każdy chciał być w dzieciństwie archeologiem, poznawać tajemnice i odkrywać to co nieznane. Pragnienie to stało się przyczyną sukcesu wielu gier komputerowych, filmów i powieści. Nie sposób po pewnym czasie jednak nie zadać sobie pytania: czy praca archeologa ma dużo wspólnego z przygodami bohaterów filmów i gier? Czym na co dzień zajmują się dzisiejsi archeolodzy, czy muszą nosić kapelusz, jeździć konno, skakać ze spadochronem i być mistrzami w posługiwaniu się batem? Skąd wiedzą gdzie kopać, który zabytek jest młodszy, a który starszy?

Zajęcia realizowane na spotkaniach Łowców Tajemnic są dla dzieci szansą na doświadczanie historii. Mogą poznawać przeszłość w najbardziej atrakcyjnej dla nich, interaktywnej formie.

Na nich zajmujemy się życiem ludzi w różnych epokach, dowiadujemy się jakie źródła po nich pozostają, co zostało zapomniane, a co towarzyszy nam do dziś. Uczymy się nie tylko jak rozumieć otaczający nas świat, dbać o pamięć i dziedzictwo poprzednich pokoleń, ale rozwijamy również naszą kreatywność i zdolności artystyczne ucząc się dawnych rzemiosł. Na zajęciach będziemy pracować w glinie, poznawać proste techniki jubilerskie, farbować i ozdabiać tkaniny, historycznymi metodami oraz pracować z drewnem (min. budowanie makiet).

Prowadzący: Marcin Gostkowski - Absolwent Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim, Historii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Cywilizacji Śródziemnomorskiej na wydziale „Artes Liberales” również na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską z zakresu historii krucjat. Od 5 lat nauczyciel historii w szkole podstawowej. W 2011 studiował na Uniwersytecie w Granadzie. W latach 2008-2018 brał udział w badaniach archeologicznych na terenie Polski oraz w Egipcie, Jordanii, Izraelu, Gruzji, Armenii, Hiszpanii, Francji, Libanie na Cyprze i Ukrainie. Popularyzator nauki, współzałożyciel grupy rekonstrukcji historycznej Arkona oraz projektu Pozytywnie Historyczni. Przez dziesięć lat działalności grupy organizował liczne festiwale i warsztaty. Nawiązał współpracę z muzeami archeologicznymi z Norwegii, Szwecji, Danii i Niemiec oraz ośrodkami kulturalnymi i muzealnymi z całej Polski. Prywatnie pasjonuje się podróżami, teatrem, tańcem i grą na perkusji.

 

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji