Lista zajęć Młodzieżowa Akademia Filmowa Solvay

Młodzieżowa Akademia Filmowa Solvay

Kategoria

sztuka / film

Opis

Zajęcia akademii adresowane są dla młodzieży w wieku od 12-17 lat, dla której pasją jest tworzenie filmów. Jest to doskonałe przygotowanie przed startem do szkoły filmowej.
Podczas zajęć każdy uczestnik zdobędzie cenne doświadczenie z zakresu scenopisarstwa, reżyserii, operatora obrazu, montażu, oświetlenia oraz kierownictwa produkcji. Zajęcia kładą nacisk na ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy mają okazję zrealizować własne filmy krótkometrażowe.
Pierwsza część kursu to część teoretyczna. Uczestnicy zostaną zaznajomieni z tematami takimi jak:- podstawy scenariusza filmowego- podstawy pracy operatora obrazu- podstawy oświetlenia- organizacja pracy planu filmowego- podstawy pracy z dronem
Następnie każdy z uczestników będzie miał możliwość nakręcenie własnego filmu na wybranym przez siebie stanowisku. W zajęciach praktycznych stawiamy nacisk na to aby każdy uczestnik miał okazję zapoznać się ze wszystkimi stanowiskami podczas produkcji filmu. Dzięki temu wiedza młodych filmowców będzie holistyczna.
Po zakończeniu pierwszego roku akademii, produkcje filmowe zrealizowane przez uczestników zostaną przedstawione na przeglądzie zorganizowanym przez CSW Solvay.
 
Prowadzący: Tomasz Rollauer
 
ZAPISY TRWAJĄ DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA!

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
I grupa 12-18 lat


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji