Lista zajęć Pracownia Rękodzieła - Origami

Pracownia Rękodzieła - Origami

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Pracownia Rękodzieła to cykl warsztatów pozwalających poznać (lub przypomnieć sobie) tradycyjne rękodzielnicze zajęcia, takie jak: szycie, haftowanie, wykonywanie świątecznych ozdób itp. Sięgamy do polskich tradycji, ale też czerpiemy inspiracje z innych kultur oraz sięgamy po najnowsze trendy w rękodzielnictwie. Do prowadzenia warsztatów zapraszamy artystów, rzemieślników i pasjonatów, głównie z naszego regionu.

Origami. Karta do św. Mikołaja, godz. 11.00 - 13.00

Tym razem zapraszamy na warsztaty origami. Z papierowych kółeczek stworzymy piękne świąteczne kartki, które wypełnione długą listą życzeń mogą zostać wysłane do św. Mikołaja albo z pięknymi bożonarodzeniowymi życzeniami do najbliższych.

Sztuka składania papieru poprawia sprawność intelektualną i manualną człowieka, doskonale nadaje się do ćwiczenia dłoni i palców, odpowiedniego napinania mięśni ręki, precyzji w działaniu. Rozbudza ciekawość, wyobraźnię i chęć samodzielnego tworzenia, rozwija umiejętność uczenia się przez naśladowanie przy wykonaniu poszczególnych zgięć, elementów czy wreszcie całych modeli. Składanie papieru uczy cierpliwości, dokładności i dyscypliny pracy. Uspokaja, wycisza, relaksuje. Może być swego rodzaju terapią w pokonywaniu własnych słabości, ograniczeń i lęków, bo daje wiele   możliwości odniesienia sukcesu, uwierzenia we własne umiejętności, zdolności, daje poczucie sprawstwa „samodzielnie złożyłem(łam) pudełeczko!”. Może to w pewien sposób neutralizować niepowodzenia i porażki w innych dziedzinach. Takie małe sukcesy pozwalają budować człowiekowi poczucie własnej wartości. Origami jest sztuką ładu, harmonii i piękna.

Prowadząca Małgorzata Spilarewicz, tak pisze o osobie: Od kilkunastu lat zgłębiam tajniki sztuki składania papieru ORIGAMI. Cudowny świat tej bardzo starej sztuki, który otworzył przede mną tak wiele możliwości twórczego działania, rozwijania własnych zdolności, kreatywności wreszcie wewnętrznej harmonii i pewności, że z papieru można, a nawet trzeba, wyczarować dosłownie wszystko, pragnę również przybliżyć i przybliżam innym.

Warsztaty dla dzieci 6-12 lat.

Warsztaty odbędą się, kiedy zbierze się grupa min. 8 osób, wtedy też zostanie uruchomiona płatność. Zapisy przyjmujemy do 29.11.2019 r.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 sb, 11:00
30.11.2019
2 godz. Piaseczno,
Dom Kultury

Recenzje

brak recenzji