Lista zajęć Magdalena Rak Warsztaty tworzenia lalek - AKCJA LATO 2020

Warsztaty tworzenia lalek - AKCJA LATO 2020

Kategoria

sztuka / modelarstwo

Opis

Nowość w ofercie Gorlickiego Centrum Kultury!
Serdecznie zapraszamy na warsztaty tworzenia lalek artystycznych, które poprowadzi Józefina Piotrowska-Szukalska.

Motyw lalki, interpretowany jako metafora zagadkowości natury ludzkiej, wiedzie w stronę fundamentalnych pytań o autonomię,tożsamość i godność osoby. Czy jest w nas coś więcej prócz min i gestów? Czy jesteśmy marionetkami w rękachlosu lub może kogoś innego, kto lepiej niż my sami zna tajemnice naszego wnętrza? (Paweł Nowicki)

Józefina Piotrowska-Szukalska
Urodzona 29 sierpnia 1985 roku w Gorlicach. W latach 2006-2011 odbyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, w pracowni profesora Henryka Cześnika. W roku 2011 otrzymała dyplom z malarstwa, z aneksem z ilustracji w pracowni profesor Jadwigi Okrassy.

Prace artystki są wyzwaniem skierowanym w stronę świata dorosłych, świata skażonego praktycyzmem i użytkowością.
W swoim malarstwie, grafice i ilustracji pozwala sobie w nieskrępowany niczym sposób przenosić na papier czy płótno indywidualną mitologię będącą zapisem jej myśli i uczuć.

Przez długi czas tworzyła lalki – postacie będące połączeniem świata ludzi, zwierząt i roślin – wychodzące poza ramy konwencjonalnego pojmowania przedmiotu lalki. Powstawały z nich aranżacje przestrzenne będące swoistym teatrem cieni, koloru i formy. Równolegle tworzyła ekspresyjne rysunki i ilustracje.

Od kilku lat maluje figuratywne obrazy w technice olejnej. Chęć wykroczenia poza tradycyjną ekspozycję prac stanowi jeden z ważniejszych problemów, które podejmuje pragnąc zbliżyć się do widza, aby wzbudzić w nim emocje i przenieść go w świat swojej wyobraźni.

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pn, 10:00
03.08.2020
2 godz. Gorlice,
Gorlickie Centrum Kultury
2 pn, 10:00
10.08.2020
2 godz. Gorlice,
Gorlickie Centrum Kultury
3 pn, 10:00
17.08.2020
2 godz. Gorlice,
Gorlickie Centrum Kultury
4 pn, 10:00
24.08.2020
2 godz. Gorlice,
Gorlickie Centrum Kultury

Recenzje

brak recenzji