Warsztaty robotyki

Kategoria

edukacja / robotyka

Opis

Stwórz razem z nami własnego robota!
Twoje dziecko ma w sobie żyłkę konstruktora, uwielbia sprawdzać, z czego złożone i jak zbudowane są otaczające nas przedmioty. Jeśli tak, to jest znak, że musisz zapisać go na warsztaty robotyki! Zajęcia są bowiem okazją, aby nauczyć się konstruowania robotów w sposób jak najbardziej profesjonalny z wykorzystaniem odpowiednich schematów budowy. Stworzony przez małego konstruktora robot oprócz elementów konstrukcyjnych będzie posiadał silnik elektryczny, mikrokontroler oraz czujnik ruchu (podobny do czujników ruchu stosowanych w fotokomórkach). Twoje dziecko nauczy się także programować swojego robota w taki sposób, aby ten za pomocą czujnika rozpoznawał ruch i odpowiednio na niego reagował. Do dyspozycji naszych kursantów mamy klocki Lego Wedo – dla dzieci w wieku od 5-8 lat oraz Lego Mindstorms NXT oraz Lego EV3 – od 8 roku życia.
Nauka obejmuje trzy poziomy:

 • poziom pierwszy jest dla dzieci, które wcześniej nie miały styczności z klockami Lego. Kursanci uczą się budować proste roboty oraz tego, jak tworzyć bardzo proste programy dla nich.
 • poziom drugi jest dla osób, które dobrze radzą sobie z budowaniem robotów z klocków Lego. Na tym poziomie dzieci budują już znacznie trudniejsze konstrukcje oraz z pomocą instruktora tworzą bardziej skomplikowane programy.
 • poziom trzeci jest dla kursantów, którzy przeszli poziom drugi i świetnie radzą sobie z budowaniem i programowaniem robotów. Konstrukcje są bardzo skomplikowane, a kursanci sami programują zbudowane przez siebie roboty.
  Warsztat Robotów to projekt stworzony i realizowany przez młodych inżynierów – Nowoczesny Wymiar Edukacji, którzy próbują zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do nowych technologii, robotyki i programowania. Zajęcia mają na celu w innowacyjny sposób pobudzać w kursantach kreatywność oraz rozwinięcie umiejętności logicznego myślenia w sposób, jaki w szkole jest nieosiągalny. Na zajęciach to dzieci decydują o sposobie rozwiązania postawionego przed nimi problemu, a opiekunowie starają się ich jedynie naprowadzać na możliwe, ale nie jedyne rozwiązania.
  Zajęcia odbywają się w czwartki, 1 x w tygodniu, w dwóch grupach:
  16.00-17.30 - grupa I (dzieci młodsze, do lat 6)
  17.30-19.00 - grupa II (dzieci starsze)
   
  Koszt: 35 zł/zajęcia

Prowadzący: Nowoczesny Wymiar Edukacji

Recenzje

brak recenzji