MINECRAFT sobota

Kategoria

edukacja / programowanie

Opis

Zajęcia rozpoczną się prezentacją multimedialną, która jest interdyscyplinarna, zahacza o wiedzę z różnych dziedzin, pobudza dziecięcą kreatywność oraz zachęca do zabierania głosu. Następnie dzieci obejrzą fragmenty filmów i animacji, które pomogą zgłębić temat i będą dodatkową inspiracją. Potem dzieci przystępują do tworzenia zadanych projektów w Miencrafcie. Sposoby wykonania danego projektu będą różne, dzieci mają za zadanie omówić swój projekt oraz podzielić się swoimi pomysłami z kolegami. Podczas zajęć dzieci nie grają na wspólnym serwerze.

Podczas zajęć nauczymy dzieci logicznego myślenia, gospodarowania czasem oraz surowcami, pokażemy jak gra odnosi się do otaczającego na rzeczywistego świata, wykorzystamy Minecrafta przede wszystkim do celów dydaktycznych. Edukując przez zabawę rozwiniemy u dzieci umiejętności z obszaru edukacji polonistycznej, matematycznej, geograficznej oraz przyrodniczej.

Tematy przykładowych lekcji:

· Architektura w wersji Minecraft

· Pixel Art

· Niesmowite wynalazki

· Rzeźba i malarstwo w wersji Minecraft

· Chrońmy zwierzęta. Gatunki zagrożone wyginięciem w wersji Minecraft

· Chrońmy Ziemię. Sadzimy własne rośliny w wersji Minecraft

Zajęcia prowadzimy wykorzystując program Zoom. Wszystkie dzieci jak również trener mają ze sobą kontakt na żywo.

Do uczestnictwa w zajęciach jest wymagane posiadanie gry Minecraft. Jeśli są dzieci nie posiadające gry możemy wypożyczyć nasz komputer lub udostępnić login i hasło do zainstalowania gry na swoim sprzęcie (tylko na Windows 10).

Podczas zajęć prosimy aby dzieci były wyposażone w jeden nośnik (komputer/tablet/itp.), na którym mają wgraną grę Minecraft i na którym jednocześnie będzie uruchomiony program Zoom.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
SOBOTA


# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 sb, 11:30
14.11.2020
1 godz. SOBOTA Internet,
Online
2 sb, 11:30
21.11.2020
1 godz. SOBOTA Internet,
Online
3 sb, 11:30
28.11.2020
1 godz. SOBOTA Internet,
Online

Recenzje

brak recenzji