Lista zajęć Warsztaty z Mistrzynią Tradycji - Haft Urzecza

Warsztaty z Mistrzynią Tradycji - Haft Urzecza

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Hafciarstwo z nadwiślańskiego Urzecza
Dom Kultury, ul. Kościuszki 49

W grudniu 2020 roku, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, hafciarstwo z nadwiślańskiego Urzecza zostało wpisane na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego kraju. Jest to pierwszy element niematerialnego dziedzictwa kulturowego z Urzecza, i 6. z całego Mazowsza. Sztuka hafciarstwa z Urzecza przetrwała dzięki depozytariuszkom dziedzictwa, które nauczyły się tej umiejętności od swoich matek, babek i kuzynek. Przekazują one dalej tę umiejętność młodym adeptom sztuki hafciarstwa, dzięki czemu hafciarstwo z nadwiślańskiego Urzecza jest żywym i trwałym elementem i symbolem dziedzictwa kulturowego całego regionu.

Na warsztaty zapraszamy miłośników rękodzieła w każdym wieku. Mile widziane będą rodziny, babcie z wnukami, rodzice z dziećmi.
Zajęcia poprowadzą: Grażyna Leśniak ze Stowarzyszenia Binduga– depozytariuszka haftu urzeckiego oraz dr Robert Andrzej Dul ze Stowarzyszenia Odrodzenie Urzecza – etnograf

Termin: 26 czerwca 2021
Godzina: 10:00
Czas trwania: do 2,5 h
Wstęp bezpłatny
Zapisy do 25.06.2021r.
Maksymalna liczba osób na zajęciach – 15.

Warsztat został sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Piasecznie i zorganizowany dzięki współpracy Stowarzyszenia Odrodzenie Urzecza i Domu Kultury w Piasecznie.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 sb, 10:00
26.06.2021
2 godz. 30 min. Piaseczno,
Dom Kultury

Recenzje

brak recenzji