Lista zajęć STREFA DŹWIĘKU I RUCHU - WARSZTATY SŁUCHOKRĄG

STREFA DŹWIĘKU I RUCHU - WARSZTATY SŁUCHOKRĄG

Kategoria

muzyka / inne

Opis

Słuchokrąg - pocztówka dźwiękowa
Uczestnicy zabierają ze sobą na warsztaty laptopa + słuchawki oraz powinni na swoim laptopie zainstalować program Audacity https://www.audacityteam.org lub https://www.reaper.fm/download.php
Warsztaty Akustycznej Ekologii oraz dźwiękowego pojmowania miasta. Dźwięki otaczają nas od najwcześniejszych chwil życia. Już w łonie matki zaczynamy słyszeć i reagujemy na dźwięk. Słuchanie odbywa się nieustannie. W ciągu dnia otaczają nas nieustannie dźwięki o różnym charakterze, różnej głośności, natężeniu i znaczeniu. Krajobraz akustyczny (Soundscape) ciągle się zmienia. Miejski różni się od wiejskiego, a audiosfera nocy odróżnia się od tej za dnia. Aktywne słuchanie może stanowić ciekawą i pouczającą praktykę codzienności. W ramach warsztatów, będziemy realizować dźwiękowe nagrania terenowe oraz stworzymy i zaprezentujemy kompozycję elektroakustyczną - dźwiękową pocztówkę miasta.

Prowadzący: Krzysztof Topolski
Artysta dźwiękowy, perkusista, Autor projektów z dziedziny muzyki i sztuki dźwięku. Zajmuje się field recordingiem, akustyczną ekologią i krajobrazem akustycznym. Tworzy instalacje dźwiękowe. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise, soundscape i groove. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera, Realizuje projekty poświęcone muzyce współczesnej, akustycznej ekologii i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Występuje i nagrywa jako Arszyn.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 sb, 10:00
21.08.2021
3 godz. Piaseczno,
Casa Azul - Strefa Kultury

Recenzje

brak recenzji