Lista zajęć Klaudia Jaśkowska PRACOWNIA BALETOWA "PUENTA" 2021/2022

PRACOWNIA BALETOWA "PUENTA" 2021/2022

Kategoria

taniec / balet klasyczny

Opis

Zajęcia w Pracowni baletowej PUENTA odbywać się będą we wtorki i czwartki z podziałem na dwie grupy:

  • Grupa I - zajęcia taneczne z elementami baletu (wiek 4-6 lat)
    czas trwania zajęć: 45 minut, koszt: 60 zł, godz. 15:00-15:45

  • Grupa II - zajęcia baletowe (wiek 7-9 lat)
    czas trwania zajęć: 60 minut, koszt: 70 zł, godz. 16:00-17:00

Opis zajęć:
Zajęcia taneczne z elementami baletu
Dzieci na zajęciach, nauczą się podstawowych form tanecznych, rozwijając swoją pamięć ruchową, poczucie rytmu oraz koordynację. Proste schematy i ćwiczenia klasyczne (baletowe), wydobędą grację, płynność ruchu i gesty. Rozwiną nawyk prawidłowej postawy i odpowiedniego poruszania się w tańcu. Małe etiudy choreograficzne i układy taneczne dostosowane do umiejętności dzieci pobudzą kreatywność oraz nauczą koncentracji i pracy zespołowej w grupie. Przyswajane zabawy rytmiczno ruchowe, przy akompaniamencie muzyki klasycznej i utworów ze słynnych spektakli baletowych, rozwiną wrażliwość estetyczna, poznawczą i artystyczną.
Na zajęcia należy ubrać dziecko w strój wygodny, nie krępujący ruchów. Może to być body ze spódniczką, albo getry przylegające do ciała i baletki miękkie.

Zajęcia baletowe
Zajęcia z podstaw tańca klasycznego przeniosą młodych tancerzy do barwnego świata baletu. Podczas lekcji dzieci poznają podstawowe pozycje baletowe, ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę i płynność ruchów, a wyuczone schematy i elementy klasyczne będą łączyć w małych etiudach choreograficznych, co pozwoli im rozwinąć pamięć ruchową. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość ćwiczeń przy profesjonalnych drążkach baletowych, tańczenia na odpowiedniej podłodze baletowej, a także poznają specyfikę sceny, jej elementy i zakamarki . Nauczą się scenicznego savoir-vivre oraz pięknego poruszania się podczas występu. Wszelkie kombinacje klasyczne będą przebiegać przy akompaniamencie muzyki klasycznej i przy utworach z słynnych spektakli baletowych ("Dziadek do Orzechów", "Jezioro Łabędzie"). Wpływ muzyki klasycznej pomoże wydobyć z młodych tancerzy grację i lekkość ruchów, a ćwiczenia utaneczniające, rozwiną rytmicznie ich wyobraźnię pozwalając również na osobistą interpretację. Rozciąganie i wyciszenie ciała jako jeden z etapów realizacji zajęć, pomogą uelastycznić mięśnie, złagodzić napięcia i zregenerować organizm ,aby nabrał on siły i odporności na wszelkiego rodzaju urazy i kontuzje.

*Płatności za zajęcia prosimy opłacać na bieżąco do 10-tego każdego miesiąca.
Jeżeli zaległość nie zostanie uregulowana w przeciągu 1 miesiąca uczestnik zostanie wypisany z zajęć.

Rozpoczęcie zajęć: 7 września br.

Recenzje

Lena C.
02.11.2021 22:10
Maria B.
28.10.2021 12:19
Julia B.
28.10.2021 12:18