Lista zajęć Pachnące flakoniki - warsztaty komponowania zapachów

Pachnące flakoniki - warsztaty komponowania zapachów

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

INFORMACJA ORGANIZACYJNA:

Uwaga! Zapis na listę oczekujących. Zajęcia rozpoczną się po zebraniu się minimalnej liczby chętnych niezbędnej do uruchomienia grupy. Uczestnicy, którzy dostaną się na zajęcia, zostaną poinformowani poprzez SMS lub wiadomość mailową. W razie pytań prosimy o kontakt - dworzeckultura@kulturalni.pl

Samodzielnie wybrane i unikalne kompozycje zapachowe zamknięte w flakonikach i zapakowane mogą być wspaniałym prezentem gwiazdkowym dla bliskiej osoby.

Na warsztatach uczestnicy skomponują spersonalizowaną aromaterapię w postaci:

  1. mgiełka do twarzy
  2. perfumy olejowe
  3. perfumy alkoholowe
  4. serum z kamieniami szlachetnymi i olejkami eterycznymi

Wszystkie wykonane produkty wymagają wstrząsania. Uzyskany zapach będzie się zmieniał z upływem czasu. To jak żywy organizm, który ulega ciągłej przemianie.

Perfumy składają się z trzech nut zapachowych o różnym stopniu i szybkości uwalniania aromatów. Ze względu na ich utlenianie wyróżnia się trzy grupy nut zapachowych - nuty głowy, serca i bazy. Nuty zapachowe to najmniejsza cząstka perfum.

Jakość i ilość zapachu ma wpływ na stany emocjonalne, wrażenia estetyczne oraz postrzeganie innych ludzi. Zapachy identyfikowane jako przyjemne dodatkowo pozytywnie oddziałują na pracę mózgu oraz procesy przemiany materii - stąd nazwa aromaterapia.

Prowadzenie: Beata Podsiadły, Akademia 4 Pory Roku

(foto Magdalena Dąbrowska)

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Temat Grupa Miejsce
1 czw, 18:00
02.12.2021
2 godz. Piaseczno,
Pracownia Spotkań - Dworzec Kultura

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również