Lista zajęć Maciej Misztal Piątek z Offem. Świat Kobiet

Piątek z Offem. Świat Kobiet

Kategoria

sztuka / film

Opis

Czym jest kobiecość? Czy problemy, z którymi muszą się mierzyć panie różnią się od męskich? Czy w każdym kraju życie kobiety wygląda podobnie? No te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas pokazu pt. Świat kobiet.

Lola, reż. Valentina Gordeeva (Wielka Brytania) 17’

Lola nie miała łatwego dzieciństwa. Wyjazd do Londynu z bratem może być dla niej szansą na nowe życie. Ale czy jest w stanie sama sobie tam poradzić?

Lekko słone, reż. Zoltán Nagy (Węgry) 24’

Anita, 40-letnia kelnerka, ciężko pracuje, by zrealizować swoje marzenie o wyjeździe z Węgier. Ale zamiast tego, spełnia marzenie kogoś innego.

Boonrerm, reż. Sorayos Prapapan (Tajlandia) 17’

Młoda służąca przez przypadek wyrzuca do śmieci książkę swojej pracodawczyni. Czy dziewczynie uda się odnaleźć ją na wysypisku?

Marion, reż. Alexander Conrads (Niemcy) 21’

Marion wdaje się w romans z dużo młodszym mężczyzną. Nowa sytuacja zmusi ją do podjęcia ważnych decyzji, których zawsze się obawiała.

Godz. 19:00

CZAS POKAZU: 80 min

Instruktor

pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również